Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KOBIETY PO CESARSKIM CIĘCIU

14445474950117

Komentarz

  • Tak z trzy palce I nie zmieniaja barwy,ale bardzo bola, nie mialam tego nigdy,dopiero po 30 tyg ciazy sie zaczelo
  • Katarzyno czulosci za piekny sarkazm:-)
  • jak pierwsze trzy palce - to na moja obecna wiedze, to zespol ciesni, przez obrzeki ciazowe - tak jak Lila pisała, powinno pomóc spanie z usztywnionym nadgarskiem.
    w nocy większosć ludzi "zwija" nadgarstek do środka, a ta pozycja ręki dodatkowo nadwyręża nerw pośrodkowy (to jego usick wywołuje objawy) - stąd te zalecenia.
  • Lila, a czemu dodajesz do wszystkiego sól. My z mężem się odzywczailiśmy, można, na początku trochę trudno, a potem smak potraw bez soli jest lepszy. Doprawiaj przyprawami, ziołami.
  • I spac z tym usztywnieniem Na nadgarstkach?Jak to wyglada?
  • Lila, jak chleb pieczesz, to możesz piec bez soli dla siebie, a dla rodzinki z solą. A na etykietach masz zawsze napisane czy z solą czy bez. Staraj się poczytać i wybrać bez soli. W wędlinach jest dużo soli, więc polecam pieczone mięso od szynki czy schab, które ładnie się kroją w plastry. Jak pieczesz przyprawiasz ziołami, a nie solą.
  • [cite] Pax:[/cite]I spac z tym usztywnieniem Na nadgarstkach?Jak to wyglada?

    Ale oba Cię bolą?
  • To są takie rynienki, nie wiem jak Ci to opisać. Możesz też kupić zwykły bandaż elastyczny i owijać rękę, w cieśni chyba też o to chodzi, żeby ten nadgarstek był jak najbardziej sztywny. Poniżej wkleiłam link, tam są stabilizatory natomiast w aptece mozna kupić coś podobnego, ale z bandażu elastycznego i za 10 zł.
  • Tak w obj rekach.Jutro wybiore sie pieszo do apteki z corka,boje sie jechac autem,u nas pelno gorek I lod Na drodze; szkole tez odwolali;-) Moze cos podobnego o czym piszecie tu znajde.
  • Pax myślę, że te łupki o których pisze Lila, to raczej sklep ortopedyczny musiałabyś odwiedzić i pamiętam, że jak potrzebowałam parę lat temu to około 150 zł łupka na jedną rękę.
  • Lila, a to ciekawe. Przeraziłaś mnie poważnie. Czyli jednak nie tak łatwo się od soli uwolnić.
  • [cite] Lila:[/cite]nawet na wodę mineralną trzeba zwracać uwagę, tzn. jaką ma zawartość minerałów, ile ma sodu

    To jasne.
  • @Lila - a pijesz dużo? Może warto też pomyśleć o czymś naturalnym moczopędnym - np. pokrzywa, pietruszka. Niektórzy mają taki pomysł, żeby przy obrzękach ograniczać płyny ale to nie jest rozsądna koncepcja.
    Obrzęki nie muszą być od soli. U mnie pojawiały się w ciąży w związku z alergią na pszenicę (odstawienie pszenicy baaardo pomogło) oraz przy znacznym zmęczeniu - np. po zarwanej nocy.
  • Dorzucę jeszcze coś o dezynfekowaniu matki (OT poprawil mi podły nastrój): moja mama karmiła piersią moją siostrę, co wtedy (prawie pól wieku temu) uchodziło za wielkie dziwactwo. Zalecenia nakazywaly przed karmieniem smarowanie brodawek fioletem . Skutkiem tego dziecię miało fioletową otoczkę wokól ust !:shocked:
    Pewnego dnia, w sklepie, zagadnęła moją mamę obca kobieta:" o, sine usta! Moje tez tak miało i po miesiącu umarło! Zobaczy pani...."
    Przerażenie młodej mamy, bezcenne....
  • Żurawina to bardziej przeciwbakteryjna niż moczopędna, tak na moje i dlatego zalecana przy infekcjach pęcherza. Z pietruszki, owszem, wywar z korzenia. I bardzo polecam pokrzywę - o tej porze roku to chyba najłatwiej herbatkę popijać pokrzywową.
    Co do pszenicy - to nie mam pojęcia, jak ją tolerujesz. Może Tobie świetnie służy. To miał być tylko przykład na to, że obrzęki mogą mieć podłoże alergiczne.
  • Obrzęki występują w wielu chorobach, ale także i bez chorób, a po prostu w ciąży
  • A czy te dretwienia przejda same po porodzie?
  • [cite] Pax:[/cite]Dzieki, juz na ostatniej wizycie to zglosilam w szpitalu a lekarz stwierdzil,Ze cisnienie ok I to normalne,po porodzie przejdzie...Jak temu zaradzic I jak przetrwac?

    Mnie sie wydaje, ze to moze byc jakis brak np. magnezu.? Łykasz witaminy?
  • [cite] Agnieszka Barbara:[/cite]Bola mnie stawy... wszystkie dłoni, kolana, biodra i śródstopie...
    Pocieszcie, ze to z samego faktu bycia w ciązy, cooo???
    Drętwieję tez- ale wszędzie, więc chyba kwestia odpowiedniego ułożenia sie do spania(zawsze spałam na brzuchu... a teraz sie nie da...).

    Aga, proponuję jeść dużo żelatyny.... To pewnie okres zapotrzebowania na budulec kostny, serio mówię.... żelki, galaretki.....
  • [cite] Katarzyna:[/cite]@Lila - a pijesz dużo? Może warto też pomyśleć o czymś naturalnym moczopędnym - np. pokrzywa, pietruszka. Niektórzy mają taki pomysł, żeby przy obrzękach ograniczać płyny ale to nie jest rozsądna koncepcja.
    Obrzęki nie muszą być od soli. U mnie pojawiały się w ciąży w związku z alergią na pszenicę (odstawienie pszenicy baaardo pomogło) oraz przy znacznym zmęczeniu - np. po zarwanej nocy.

    Mnie tez w ciazy chwytalo zapalenie pecherza..... Już bardzo bolał. Pomogło wypicie ponad 2 litrow płynów w jeden dzien..... Przeczytalam w gazecie, ze płukanie pęcherza pomaga i rzeczywiscie, pomogło
  • [cite] Pax:[/cite]A czy te dretwienia przejda same po porodzie?
    powinny :)
  • [cite] Katarzyna:[/cite]@Sylwunia - bezwzględnie!!! Nawet jak przypadkiem niczym nie zarazi taka matka, to na pewno przygniecie przez sen... :wink:

    Wy sie smiejcie.... na porodówce był taki przypadek smiertelny jak rodziłam pierworodnego :sad::cry:

    Jezu, ja bym zwariowala.....

    Ale ja czesto zasypiam z Ela przy cycu i śpimy razem.... z tym, ze mnie sie wydaje ze spie ostroznie...
  • [cite] ProMama:[/cite]:bj::bj::bj:
    @Kaska czulam Cie przez lacze :wink:

    Kapie sie z dziecmi, karmie piersia - nie myjac ich przed odaniem, spimy w jednym lozku z niemowlakiem, od dnia narodzin dziecko lezakuje na mnie [ja gola klata bobas goly lub pol goly] Caluje, tule, nosze!

    Fuuu jaka ja obrzydliwa matka jestem, a jak urodze w domu, to chyba nikt mi juz reki nie poda :wink:

    Katarzyno, kto Cie zmusil do rodzenia w domu, narazajac Ciebie i dziecko, do tak niehigienicznych warunkow?

    Nie zapominaj ze świecenie golizną przy dzieciach to w świetle prawa molestowanie seksualne :fl: (a tak serio to mnie tak uczyli na studiach i tam było, ze jak robia to rodzice to to tez molestowanie :shocked:)
  • [cite] Lila:[/cite]ja nie dodaję soli, lubię nawet niesolone - mieso, jaja, ser biały, nigdy do warzyw nie dodaję soli, ani surowych ani gotowanych (gotuję na parze), ale nie mam przetwórni wszystiego w domu, i sól normalnie jest w wielu produktach spożywczych

    właśnie tu mam problem, nie solę, a i tak mnie lekarz upomina, ze mam jeść bez soli, bo to ponoć (?) jedyne wyjście na pozbycie się/unikanie obrzęków?
    I czy te obrzęki na rękach to z tej samej przyczyny?

    A białko w moczu masz?
    Ja mialam obrzęki w pierwszej ciązy straszne i potem sie okazalo, ze to byl jeden z objawow zatrucia ciażowego.... Mialam tez skoki cisnienia i zaburzenia widzenia...

    Same obrzeki to chyba nic złego
  • [cite] Monia6:[/cite]
    [cite]

    Same obrzeki to chyba nic złego

    Ale jakie upierdliwe...
  • [cite] Lila:[/cite] piję średnio

    Nie wiem, co dla kogo znaczy "średnio", więc pozwolę sobie nadmienić, że zapotrzebowanie na płyny kobiety w ciąży to ok. 3 l. na dobę. W to się wlicza płyny zawarte w pokarmach.
  • Tak biore witaminy dla ciezarnych,pije pokrzywe I biore magnez z wit B6.Mocz mam sprawdzany co 2 tyg I cisnienie tez.Ide dzis po te opaski I zobaczymy czy pomoga.Dziewczyny dzieki serdeczne za wszystkie wskazowki.Jakos dotrwam do polowy lutego;-)
  • O kurcze... :shocked:

    Ja sobie robię piciu do butelki zeby mi lepiej wchodziło (ech te dolegliwości pocewnikowe) i udaje mi sie wypic max pięć półlitrówek....
  • Moniu serio? To taki niemowlak lezacy mamie na piersi to moletowanie ???

    Na psia kosc - na porodowce zmuszaja do molestowania WOW:shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.