Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KOBIETY PO CESARSKIM CIĘCIU

16667697172117

Komentarz

  • Katarzyna,
    a propos endometriozy: stwierdzone liczne torbiele ok. 8 tc w bliźnie po cc to mogła być endo czy coś jeszcze innego? Czy to ma jakiś wpływ na przebieg ciąży?
  • Kerima dziękuję!

    W ciąży nie jestem chociaż już gdzieś pisałam, że za mną chodzi mała dziewczynka :bigsmile:

    Tyle że to chyba trochę za wcześnie (7 mies po).
  • Ja zaszłam w ciążę 10 m-cy po cc i urodziłam sn bez problemów, więc głowa do góry :)
  • Katarzyna mnie endo nastraszyła i teraz spać nie będę mogła:confused:
    Jak się ma to dziadostwo to można mieć problem z zajściem w ciążę?!
  • @Kerima

    Gratuluję i zazdraszczam!!!

    Ja na razie karmię cały czas piersią i okres mi jeszcze nie wrócił.

    No chyba, że nie zdążył tylko ja o czymś nie wiem :bm:
  • agnieszkomamomani, ale nie martwimy się na zapas, prawda? :wink:

    Ostatnio masz i tak sporo stresów, odpuść sobie tę endo, a z lekarzem skontaktuj, zeby wykluczyć.
  • no właśnie Ago Mario-a ja już czytam głupoty w necie:cry:
  • @agnieszkamamaani - endometrioza w bliźnie, to coś innego niż taka spontaniczna endometrioza. Nawet jeśli masz ją w bliźnie, to nie znaczy, że musi być w jakimkolwiek innym miejscu. A żeby stwierdzić, czy to to, to trzeba pokazać bliznę ginowi i opowiedzieć o obijawach. Ja się nie podejmuję diagnozować Cię na odległość. Nawet jakbyś zdjęcie przysłała :wink:
    @Kerima - nie mam pojęcia, czym mogły być spowodowane liczne torbiele w bliźnie po cc w 8 tc. Trzeba by o to spytać gina, co robił USG albo gina prowadzącego ciążę. Tym bardziej o potencjalny wpływ takich torbieli na przebieg ciąży. Nie będę tu fantazji na ten temat snuć, bo pierwszy raz się z takim problemem stykam.
  • stąd moje pytanie- czy możliwe, że gin robiąc usg dopochwowe, szczególnie też pod kątem jajników i blizny mogła tej endometriozy w bliźnie nie zobaczyć?
  • Katarzyno wysłałam Ci wiadomość - doszła?
  • @agnieszkamamaani - lekarz jest tylko człowiekiem. Mam takie doświadczenie, że jak się nie bada poszukując konkretnych schorzeń, to dość łatwo coś przegapić. A co Ci szkodzi, przy najbliższej wizycie u gina zapytać o tę bliznę? Tylko koniecznie trzeba o objawach powiedzieć.
  • Kotku idź do wątku - ściąga dla Mikołaja
  • edytowano listopada 2012
    A ja się pochwalę, że wczoraj byłam na wizycie kontrolnej (7 tyg. po cc) i lekarz potwierdził, że wszystko w porządku i nie ma nic przeciwko kolejnym ciążom, o ile jestem świadoma ryzyka (jak przy każdym kolejnym cc), bo warunki mam dobre (brak zrostów, etc.). I w ogóle był bardzo miły, gratulował i życzył siły na kolejne dzieciaczki. Na USG blizna ok, jajniki zaczęły pracę (owulację znaczy się).
  • @MonikaMa - nazwisko tego lekarza dawaj! Ku radości koleżanek forumowych po kilku cc. :bigsmile: Nareszcie jakiś rozsądny typ.
  • Masz uz owulacje????

    No to Pan Bog naprawde Was obdarowal!!!
  • edytowano listopada 2012
    No... Takim typ :bigsmile:

    A ten rozsądny gość to lek. med. Krzysztof Polak - jak któraś ze Śląska, to :

    tu są namiary na niego.

    Chyba się nie obrazi za reklamę, co?
  • [cite] ProMama:[/cite]Masz uz owulacje????

    No to Pan Bog naprawde Was obdarowal!!!

    Oczywiście MonikoMa, tez się bardzo cieszę, że wszystko ok, ale zobaczcie jak to dary są cudownie dopasowane do otrzymujacego, ja np owu mam dopiero po ok roku, tym razem po 15 mies, a teraz to mogłabym mieć i po 3 latach....:)

    Ale nazwisko lekarza MMa podaj konecznie, właśnie rozmawiałam z przyjaciółką której lekarz powiedział, ze po 3 cc w ciagu 3 lat i w jej wieku (36 l), to by sobie jednak już zachodzenie w ciążę odpuścił...
  • [cite] Kerima:[/cite]Ja zaszłam w ciążę 10 m-cy po cc i urodziłam sn bez problemów, więc głowa do góry :)

    Kerima, miałaś umówioną położną czy trafiłaś w szitalu na fajną czy niezależnie od położnej dobrze wspominasz ten poród po cc?
  • [cite] MonikaMa:[/cite](jak przy każdym kolejnym cc), bo warunki mam dobre (brak zrostów, etc.).

    Podobno zrostów nie można stwierdzić na USG?Jak to w końcu jest?Tylko podczas porodu operacyjnego?
  • Wreszcie jeszcze powrócę jakie są objawy endometriozy?
  • @Arletta - bardzo różne. Może nie być odczuwalnych przez kobietę objawów wcale. Albo mogą być, różne, w zależności od lokalizacji endometriozy. Mogą to być dolegliwości bólowe:
    * ból przed lub podczas okresu
    * ból podczas stosunku płciowego
    * chroniczny, rozlany ból w miednicy niezależnie od miesiączki
    * ból w lędźwiach
    * bolesne oddawanie stolca lub moczu, zwłaszcza podczas miesiączki
    Inne doelgliwości:
    * obfite lub nieregularne okresy
    * zmęczenie
    * niepłodność
    * biegunki lub zaparcia
    * bóle głowy
    * stany podgorączkowe
    * depresja
    * niski poziom cukru we krwi
    * niepokój, drażliwość
    * skłonność do infekcji i alergii
    Diagnozę potwierdza wykrycie (w USG lub w badaniu bezpośrednim) tkanki endometrium poza jamą macicy - w jajowodach, w jajnikach, w jamie brzusznej, na i w pęcherzu moczowym, na jelitach, w szyjce macicy, w pochwie, a także w bardziej odległych narządach - np. nerkach, pęcherzyku żółciowym.
  • Czyli trzeba poprosić gin, by sprawdził/a na USG czy ma się endometriozę?
  • Jeśli podejrzewasz, że masz, to warto poprosić o sprawdzenie.
  • [cite] macierzanka:[/cite]
    [cite] Kerima:[/cite]Ja zaszłam w ciążę 10 m-cy po cc i urodziłam sn bez problemów, więc głowa do góry :)

    Kerima, miałaś umówioną położną czy trafiłaś w szitalu na fajną czy niezależnie od położnej dobrze wspominasz ten poród po cc?

    Macierzanko,
    miałam umówioną położną, w szpitalu, w którym położnym raczej się bardzo do roboty nie wtrącają i która, sama, nie lubi się wtrącać, kiedy nie trzeba.
    Poród zaczął się spontanicznie w 39 tc, przebiegał bez żadnej interwencji, blizna nie pękła (chociaż przy badaniu usg miałam bliznę 2mm, czyli tak na granicy dopuszczania do psn: warto poprosić o badanie blizny transwaginalne - jest bardziej miarodajne!), obyło się bez nacięcia. Nie bez znaczenia też fakt, że pierwsze cc miałam wykonane przy pełnym rozwarciu, więc macica już się ćwiczyła.
  • Podbijam, potwierdzam objawy endometriozy. Miałam to dziadostwo IV stopnia. objawy: rozdzierające, straszne bóle podczas okresu, także po; przedłużające się obfite krwawienia i plamienia. Jednym ze skutków było właśnie tworzenie się torbieli. Brzuch ciągle niespokojny, stąd częste parcie na brzuch. Masakryczne bóle głowy przed i podczas okresu. W pewnym momencie, pardon, nawet krwawienia z odbytu.

    Często widać tę chorobę dopiero podczas laparo. Objawy są niejednoznaczna, mogą pozorować atak wyrostka.
  • I niestety moja była ginka zlekceważyła te objawy. I nie złapała w porę tej choroby. A mówiłam: krwotoczne miesiączki, konkretne boleści.
    Ale nie panikowałam...
    myślałam, że tak musi być. Choć miałam podejrzenie, że to za bardzo obficie itp.
    Lekarka gęsto się potem tłumaczyła, że przy endo objawy nie są jednoznaczne

    Acha, trzeba uważać na doradców. Słyszałam takie ple ple pani jest wrażliwa; to z nerwów; to normalne itp. itd.
    Wkurza mnie maksymalnie rzucanie takich opinii. Takie sądy osłabiają czujność i można przegapić poważne problemy zdrowotne.
    Parę razy w życiu tak się nadziałam.
  • Agnieszkomamoani ja zaszłam w ciąże bez problemu mając właśnie endometrioze w bliźnie. Przypałętało się to dziadostwo po pierwszym cc i u mnie blizna piekła , bolała szczególnie przed okresem i do tego pojawiał się wyczuwalny niewielki guz w bliźnie. Wycięli to przy drugim cięciu.
  • Moze to cos w rodzaju "przeszczepu"? Wszyli do brzucha komórki tkanki macicy i posiali... ?
  • @Nika6+2 - endometrioza w bliźnie, to właśnie coś takiego, jak piszesz. I nie musi się wiązać z endometriozą w innych miejscach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.