Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pierniczki

1111214161747

Komentarz

  • edytowano listopad 2012
    To mi się podoba, już wyobrażam sobie jaki piękny zapach musi być 
    image
    image
  • Znalazłam jeszcze coś takiego :
    image

    Zawieszki robi się bardzo prosto. Lukier powinien być trochę bardziej gęsty niż do lukrowania pierniczków. Na pergaminie rysujemy czarnym pisakiem dowolny wzór, przewracamy pergamin na drugą stronę, tak aby wzór był na jego spodniej stronie (mazak może zabarwić lukier). Wyciskamy lukier na pergamin, odstawiamy do wysuszenia.

    Pisze, że lukier to białko+ cukier
    tylko, że mój lukier z białka i cukru tak nie wyglądał ! 
  • no to teraz tylko czekać aż jakieś doświadczone pierniczkarki się odezwą :D
  • Weszłam na blog ze zdjęć wcześniej wklejonych i zamarłam, cuda !

    Sanie z piernika z siedziskiem dla Mikołaja 
    @-)
    image
  • makutrę przywiozłam, będę zastawiać ciasto na pierniczki i piernika.
    Hipolit - cudne te zdjęcia!
  • a powiedzcie, gdzie kupujecie różne gadzety do ozdabiania?
    domyślam się, że jest tego mnóstwo na alledrogo, ale do piernika wszystko się klei?

    przypomnę się, bo moje pytanie może zginąć wśród tych zdjęć
  • Na allegro, lub w supermarketach, do białego lukru wszystko się klei ( lukier to białko i cukier puder, nie ubijany a ucierany)

    A tu nasze domki z zeszłego roku (trochę kiepskie zdjęcie ale późno już było):

  • słuchajcie a ja lukier robię tylko z cukru pudru i wrzącej wody wychodzi bialutki
  • @Zuczycha a w jakich proporcjach? Próbowałam robic z jakiegoś przepisu i mi wychodził bardzo rzadki.
  • W tygodniu trzeba się zabrać do roboty piernikowej.
  • @Zuczycha a w jakich proporcjach? Próbowałam robic z jakiegoś przepisu i mi wychodził bardzo rzadki.
    Ja nie Zuczycha ale robię zwyczajnie .Zagotuję wodę , w misce mam przygotowany cukier puder i powoli zalewam wodą go ,mieszając.
    Aż do potzrzebnej konstystencji.
  • natchniona przez Jadwigę zakupiłam już gwiazdeczki,kuleczki i kolorowe pisaki do pierników. Dziś idę szukać foremek.
  • edytowano listopad 2012
    @Lila ja robię piernik przekładany. Jest cudny! Polecam :)

    edit: przepis na stronie 8 :)
  • edytowano listopad 2012

    jej pierniczki :)))

    w zeszłym roku dopiero za 4 razem dotrwały do wigili

    :-))

    ja już się wprawiam piekąc cisteczka maślane - moje chłopaki kochają wałkować wycinać piec i zajadać

    ale z piernikami gorsza robota bo jeden dzień pieczenie a drugi dekorowanie czyli lukier i posypki w całym domu

    a no i zawsze robię te szybkie, nie leżakujące, nie mam do tego cierpliwości

    ale 2 lata temu robiłam piernik taki leżakujący - wszystkim wyszedł a mój był niejadalny :( więc za leżakujące ciasta się nie biorę na razie

  • drogie moje-
    zrobiłam ciasto na te leżakujące pierniki, ale martwi mnie konsysntencja- jest raczej jak bardzo gęste ciasto do wylania na blachę, niż coś, co się wałkuje i wycina ciastka. Ona stwardnieje przez te tygodnie czy coś sknociłam?
  • up!
    help, bo nie wiem czy mąki dosypywać, czy już mogę na balkon wystawiać.....
  • Ja co prawda nie robiłam, ale przeczytałam w tym właśnie wątku, że stwardnieje i żeby nie dosypywać mąki.
  • d z i ę k i !!!
  • no i ja musze jutro przysiasc do komp i odnalezc tu jakis sprawdzony przepis na lezakujace pierniiczki, bo juz najwyzszy czas... a mam jeszcze pytanie odnoscie pierniczkow Irenki- na ile dni przed swietami najlepiej je robic?
  • annabe, mam takie samo postanowienie, ale boję się, że jak co roku zrobię takie, które nie wymagają leżakowania :\">
  • no to moje pierwsze pierniczki lezakujace wiec tez nie wiem jak to bedzie :) sprobuje sie zmobilizowac bom ciekawa smaku:)
  • Na pierwszej stronie w tym wątku jest przepis na leżakujące pierniczki. Podaje Marcelina.
  • luuuuuuuuuuuuuuuuudzie !!!! kto sie ze mną spotka, żeby wspólnie uczynić ciasto na pierniczki???

    sama się chyba nie zbiorę ;) lubię wspólne prace kuchenne :)
  • Sylwunia, zapraszam! :)
  • Ja też miałam robić z koleżanką, ale ona coś słabo z czasem, więc sama dziś zrobiłam.
    Ciasto już na balkonie. Mam też zamiar bliżej Świąt zrobić takie nieleżakujące, dla porównania -może wtedy się uda w grupie albo chociaż w duecie :)
  • edytowano listopad 2012
    My po piernikowej zabawie -wyszły superanckie!! 
    @IrenaB -wg. Twego przepisu!
      
    Igusia robiła głowkę kota a Maksymilian wszystko co się dało. 
    Tylko aparatu nie mamy. 
    Polecam Irenowy przepis.
    :D
  • A powiedzcie, jak będzie mróz, to to leżakujące ciasto może zostać na balkonie?Nie zaszkodzi mu takie przymarzanie w nocy i rozmrażanie w dzień?
  • edytowano listopad 2012
    A powiedzcie, jak będzie mróz, to to leżakujące ciasto może zostać na balkonie?Nie zaszkodzi mu takie przymarzanie w nocy i rozmrażanie w dzień?
    to rozmrażanie Aga to nie za bardzo ,wogóle jakiekolwiek zamrażanie i odmrażanie wydaje mi się niebezpieczne,ja bym nie ryzykowała.Jednak jajka są w składzie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.