Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pierniczki

1151618202147

Komentarz

  • edytowano listopada 2012
    @IrenaB podała swego czasu najprostszy i najlepszy przepis na pierniczki :) Wielu znajomym go poleciłam i słyszałam same bardzo dobre opinie :)

  • Mam zamiar piec Irenowe w weekend.
  • Ja również mam plan w sobotę piec z dziećmi, o ile będę się dobrze czuła.
  • NO I CHCIALAM NA PRAWDE CHCIALAM DZIS ROBIC... ALE NIE MA SODY W DOMU.. :/
  • Robił ktoś pierniki z jeszcze innej mąki? Np. żytniej mam sporo.
    Podbijam pytanie.
  • Gdzie te mixy kupujecie :(
  • ja sie umowilam nna pieczenie w srode-z przepisu Moniry, zostaly tak wychwalone ze grzech nie zrobic. :)  I na sobote mnie sasiadka zaprosila. no i jeszcze ciasto lezakujace czeka na swoja kolej :) bedzie w tym roku duuuzo pierniczkow :)
  • a ja tu weszłam, żeby wam wkleić przepis na piernik, taki dobry, choć łatwy, na piwie, najlepszy po kilku dniach, pycha, piecze się go jak babkę, w keksówce

    muszę sobie wydrukować przepis do mojego segregatorka kulinarnego, więc muszę go wstukać w worda
    Lila wywołuję Cię do tablicy :) możesz podać przepis na ten piernik? bo albo kiepsko szukalam albo nie znalazlam :?
  • robiłam dziś z przepisu podanego przez Monirę.
    Pyszne
  • Robiłam dziś pierwszą partię pierników i kruchych ciastek ( u nas tradycja na te świeta :) ). Jutro część zabieram do świetlicy. :D
  • Zrobiłam z przepisu Irenki, modyfikacja własna: mąka orkiszowa z własnego przemiału + odrobina jasnej dla polepszenia elastyczności. Fajne w smaku, choć dzieciaki najbardziej wspominały zeszłoroczne Findusowe. Mam zamiar zrobić jeszcze z przepisu Moniry.

    A i robiłam witrażyki. Bajka po prostu. Później zdjęcie wrzucę.
  • A ja to chyba pożrę wszystkie te bezmlecze i bezjajeczne przed Świętami i będę musiała drugi raz robić.............. 
    :\">
  • Ja jutro robię, bo potrzebuję dużo na Mikołajki. I na szkolny kiermasz, i na nasze uliczne Mikołajki. Od kilku lat Mikołaj(e) zostawiają nam na płocie coś miłego. Kilka razy przez cały dzień. Po prostu po sąsiedzku się obdarowujemy. Duża radość.
    Już się cieszę na zaskoczenie naszych nowych sąsiadów i ich dzieci.
  • Irenko, super, naprawde musi to byc bardzo miile :)  swietny pomysl.
  • ja jutro robie z przyjaciolka. wczoraj zajrzalam do wywrotkii na balkonie, ciasto twarde. zastanawiam sie czy jeszcze jak z tydzien polezy w tych przymrozkach to czy da sie go potem ruszyc? 
    Marcelina, czy te pierniki walkuje sie na bardzo cienko czy mozna grubiej?
  • Po przyniesieniu z balkonu na chwilę zostaw w cieple, a potem rozrób trochę rękami, ale nie za dużo, żeby się nie zaczęło kleić. Wałkuje się tak średnio grubo, nie jak na pepparkakor.
  • edytowano grudnia 2012
    Zagniotlam Marcelinowe ciasto, tylko jakies takie rzadkie mi sie wydaje. Zawinelam w folie i recznik i do szufladki na warzywa do lodowki. Niestety, krotko bedzie tam lezakowac, max 2 i pol tygodnia :(

    Rok temu zrobilam pierniczki wg przepisu IrenyB, wyszly smaczne, dzieci obdarowaly nimi kolegow i rodzine :)
  • Ja właśnie zagniotłam z przepisu Ani D, ciasto pachnie cudownie! Jutro wieczorem wykrawanie :)
  • Sarcella - zgęstnieje.
  • Gdzie jest przepis AniD.?
  • a zeby wyszlo duzo to ile trzeba wziac maki z Ireny B? i jeszcze gdzie kupujecie takie ilosci miodu zeby na szklanki to lac czy na te domki piernikowe? i jaka smietana najlepi?
  • Gdzie jest przepis AniD.?
    Nie mogę szybko znaleźć na wielodzietnych, ale przeklejam z wegedzieciaka :D
    Pierniczki pełnoziarniste





    2 szklanki mąki pszennej pełnoziarnistej


    1 szklanka mąki żytniej pełnoziarnistej


    40 dag syropu słodowego lub miodu


    1 szklanka wody


    1/2 szklanki oleju


    1 czubata łyżeczka sody


    szczypta soli


    1 łyżeczka ziela angielskiego


    1 czubata łyżeczka goździków


    1 łyżeczka kolendry


    2 łyżki cynamonu


    1 czubata łyżeczka imbiru


    1/2 łyżeczki startej gałki muszkatołowej


    1 łyżka kardamonu


    1/2 łyżeczki kurkumy





    Zemleć w młynku do kawy lub blenderze ziele angielskie z goździkami i
    kolendrą. Wymieszać w misce mąkę pszenną, żytnią, sodę, sól, zmielone
    ziele z goździkami, kolendrą, cynamon, imbir, gałkę, kardamon i kurkumę.
    Rozpuścić w garnku syrop słodowy (lub miód), dodać olej, wodę i
    zagotować. Do wrzątku dodać wymieszane suche składniki, zamieszać.
    Mieszać drewnianą łyżką do dokładnego połączenia składników. Wystudzić i
    wyrabiać przez chwilę ciasto. Przykryć i odstawić w chłodne miejsce na
    co najmniej 1 dzień (może leżakować w lodówce kilka tygodni). Przed
    wałkowaniem ciasto powinno osiągnąć temperaturę pokojową (wtedy jest
    plastyczne). Wycinać pierniczki, układać na posypanej maką blaszce i
    piec w piecyku nagrzanym do temp. 180°C od kilku do kilkunastu minut (w
    zależności od grubości pierniczków).


    Smaczniejsze są grubsze pierniczki. Cienkie szybko się spiekają w piecyku i mogą być twarde.
  • aha i czy i jak da sie dziurki zrobic do wieszania
  • patyczkiem do szaszłyków np.
  • edytowano grudnia 2012
    aha i czy i jak da sie dziurki zrobic do wieszania



    Jak ma być duża dziura (np na wstążki), to rurką do picia.
    Jak ma być mała - np do cienkiej złotej nici, która sie nawleka igłą - to wystarczy patyczek do szaszlykow, ja to robię ołówkiem :)
  • czy w pudełkach plastikowych z pokrywką do [przechowywania żywności pierniczki dobrze się przechowują?
  • czy w pudełkach plastikowych z pokrywką do [przechowywania żywności pierniczki dobrze się przechowują?

    tak
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.