Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pierniczki

1568101147

Komentarz

  • na razie :cool:
  • E, ja chyba nie mam duszy Azjaty. Robię, bo robię, jeśli proste i ładne, to się cieszę, ale żeby hobby z tego było to raczej nie.
    Za to moja szwagierka, istota precyzyjna i skrupulatna, origami pokochała :bigsmile:
  • i jeszcze nasze:
    pierniczki_2010.jpg
  • Joanno- przepiekne:)
    U mnie dzis zakonczona akcja pierniczki, juz udekorowane w duzym pudelku metalowym czekaja na swieta. Nie wiedzialam,ze 4,5 latce bedzie tak sie podobalo ozdabianie- mialysmy niebieski i rozowy lukier i do tego kulki ozdobniki,duuuzo pracy,ale jaka frajda:)))
  • W zeszłym roku po raz pierwszy, w tym po raz drugi zrobiłam.
    Ile przy tym radości! I obdarowywanie znajomych. Dziękuję wszystkim, którzy powyżej zamieścili zdjęcia, bo zapłodnili moją wyobraźnię.
  • lepiej późno niż wcale...
    nasze peirniczki
    imageimage" />
    image
    imageimage" />
  • Ja też piekłam pierniczki dwa dni temu, reszta ciasta została na jeszcze jeden raz. Ciasto zrobione na początku grudnia, ale jakoś nie miałam weny do pieczenia, więc czekało i czekało... Teraz dzieci bardzo się ucieszyły z pierniczków, a najbardziej im smakowały babeczki z ciasta piernikowego.
  • Oficjalnie rozpoczynam sezon na pierniczki w roku 2011-2012.
    Dziś robię ciasto!
  • Juhu! Uwielbiam wszystko, co z cynamonem :bigsmile: Juz jestem po pierwszym piernikowaniu w tym roku. Moza skusze sie na ten nieziemski przepis na pierniki, ktore robi sie miesiac.
  • ciasto leżakuje przez MIESIĄC??? :shocked:
  • Ten Marceliny jest świetny. Dobra pora żeby zacząć, właśnie się zabieram!
  • Maja, a powiedz chociaż na które stronie ten Marcelinowy, bo przez 10 stron wątka się nie przekopię...
  • Temat też mi się przypomniał.


    Zastanawia mnie taka kwestia: jak robicie te domki, piękne wszystkie. Tj. pieczecie całe domki? Budujecie z surowego ciasta i pieczecie, czy każdy element osobno, a potem jakoś sklejacie. Ewentualnie czym?
  • Nie robilam jeszcze takiego domku, ale wiem, ze kazdy taki element piecze sie oddzielnie (czyli tylko w 2D), a sklada sie i zlepia (chyba lukrem) juz po upieczeniu.
  • Tak mi się wydawało, że ciasto za miękkie, by stać w piecu.
  • Piekąc oddzielnie, można zrobić te szybki...
  • O, o wlasnie, wklada sie w miejsce przyszlych szybek pokruszone landrynki.
  • No i te choinki Mańka fantastyczne.
  • Szybki są fajne, ale mają jedną wadę. Po pewnym czasie zaczynają się niestety roztapiać i spływają z pierniczków, zwłaszcza tych powieszonych na choince. Te które się przetrzymuje jakiś czas do świąt, należy trzymać w chłodnym miejscu.
  • Mańku, czy możesz dać przepis ma lukier, którym sklejałeś choinki?
  • Uprasza się Marcelinę o powtórkę z rozrywki, czyli przerzucenie przepisu bliżej nas. :bigsmile:
  • przepis jest na pierwszej stronie, Marceliny przepis
  • [cite] Berenika:[/cite]No i te choinki Mańka fantastyczne.

    też mam zamiar bezczelnie zwalić pomysł. Nawet udało mi się zanabyć ułatwiające foremki :bigsmile:
  • [cite] Agnieszka&5:[/cite]
    [cite] Berenika:[/cite]No i te choinki Mańka fantastyczne.

    też mam zamiar bezczelnie zwalić pomysł. Nawet udało mi się zanabyć ułatwiające foremki :bigsmile:

    Na foremki nie wpadłam, ale to jest myśl!
  • O Takie :D

    Kupiłam w Tesco za 24,-

    tanie nie były ale uznałam, że to inwestycja długoterminowa :tooth:
  • Ciotka Juka, na trzeciej stronie tego wątka podajesz przepis :bigsmile:

    Leżakować nie muszą też te z amoniakiem (Bolki, str. 1).
  • tylko gdzie kupić ten amoniak???
    może na allegro mają?
  • to jest takie coś?

    Amoniak na allegro
  • U nas amoniak w każdym spożywczaku jest, tylko przy pieczeniu bardzo w oczy gryzie :confused:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.