Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

NPR jest OK?

1104105107109110141

Komentarz

  • Gratulacje dla Łukasza :)
  • abstrahując już od tego, że ks. Knotz to nie jest dla mnie wyrocznią :P

    to Ty chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem - nawet dla takiego relatywisty jak o. Ksawery jest to jasne - antykoncepcja - jakakolwiek - prowadzi prędzej czy później do grzechu śmiertelnego

    no i żyjesz w grzechu - nieważne że "mniejszym"


    Łukasz - gratuluję ikony :P
  • Luka ikona juz jest w trakcie robienia, prosze napisz mi adres na priv - jak tylko bedzie gotowa zostanie wyslana :bigsmile:

    GRATULACJE !!!:clap::clap::clap:
  • Moniu Ty kpisz z nas, czy naprawde masz problem z ostroscia widzenia ?
  • [cite] Monia123:[/cite]A czy ja gdzieś napisałam, że antykoncepcja to nie grzech. Napisałam tylko, że antykoncepcja nie równa się aborcja. Nie można tak na to patrzeć.
    A Jezus "zabójstwem" nazwał nazwanie kogoś "głupkiem".
    Mógł tak na to patrzeć?
  • No - można porównać - Monia, bo i to i to jest zabijaniem dzieci..... I to fizycznym zabijaniem. A Jezus mówił o duchowym zabójstwie - zabójstwo
  • Ale tempo w tym wątku...nie udzielam się, bo walcząc z sennością pracuję. Zaglądam od czasu do czasu...a mąż mnie pilnuje, żebym pracowała... i jak widzi forum, to mnie dusi...taka mała przemoc domowa, ale w dobrym celu...W każdym razie przeszliście 4 tysiące wpisów na tym wątku...ale czad :shocked:.
  • @Monia123

    Polecam Tobie uważna lekturę Kodeksu Prawa Kanonicznego. Tam w kanonie 1398 dotyczącego przerwania ciąży przeczytać można:
    [cite]KPK 1398[/cite]
    â?žKto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawaâ?.

    Teraz wyciągnij wnioski biorąc pod uwagę, iż antykoncepcyjne środki hormonalne
    "powodują przerwanie ciąży po zaistnieniu skutku" Ergo ekskomunika za antykoncepcję.
  • [cite] ProMama:[/cite]Luka ikona juz jest w trakcie robienia, prosze napisz mi adres na priv - jak tylko bedzie gotowa zostanie wyslana :bigsmile:

    GRATULACJE !!!:clap::clap::clap:
    Nie miałem pojęcia, że jest przewidziana jakaś nagroda :shocked: poza honorami na forum :wink: .
    Już chciałem tłumaczyć, że gratulacje to dla św. Benedykta...
  • Przeciez infromowalam kilka razy o tym :wink:

    Czekam na namiary!:wink:
  • A....... To Łukasz dobił 4000, a ja sie zastanawiam za co brawa...... :tongue:
  • Monia123: Kodeks Prawa Kanonicznego to dokument Watykański. Nie zgrywaj idiotki, która nie rozumie prostego zdania sformułowanego w tym Kodeksie.
  • [cite] Gregorius:[/cite]@Monia123

    Polecam Tobie uważna lekturę Kodeksu Prawa Kanonicznego. Tam w kanonie 1398 dotyczącego przerwania ciąży przeczytać można:
    [cite]KPK 1398[/cite]
    â?žKto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawaâ?.

    Teraz wyciągnij wnioski biorąc pod uwagę, iż antykoncepcyjne środki hormonalne
    "powodują przerwanie ciąży po zaistnieniu skutku" Ergo ekskomunika za antykoncepcję.
    Tylko co KK nazywa ciaza, bo medycyna, wygodnie, nazywa ciaza stan po zagniezdzeniu
  • myślę, że stosujesz zbyt daleko idące uproszczenie

    Watykan /= ksiądz, który był u Ciebie* (to przykre gdy ksiądz nie zna lub zaprzecza nauczaniu KK)

    * aczkolwiek dopuszczam, że zwyczajnie go nie zrozumiałaś
  • raczej to drugie
  • Kiedyś ludzie byli radykalni choć niewiele wiedzieli o ciążach , procesach rozwoju embrionów itd. Moje obydwie babcie chociaż wierzące a potem jeszcze radiomaryjne nie chodziły do komunii bo mówiły , że każdy kto jest/ był żonaty , zamężny nie jest niewiniątkiem nawet jeśli nigdy w życiu nikogo nie wyskrobał czy nie brał tabletek.
  • @Monia123: może prosta analogia do Ciebie dotrze. Załóżmy iż jedna osoba więzi druga w piwnicy i nie daje jej pić ani jeść, w wyniku czego osoba więziona umiera. Wedle Twej logiki, osoba która więziła, nie popełniła zabójstwa, bo nie zabiła aktywnie a jedynie nie dała odpowiednich warunków do przeżycia. Analogicznie antykoncepcyjne środki hormonalne niwelują możliwość ciąży (zapobiegając zagnieżdżeniu)
  • [cite] Monia123:[/cite]No to Watykan tego nie wie.
    Kościół, Watykan... a posada Ducha Świetego nie wakuje przypadkiem?
  • [cite] ruda megi:[/cite]Kiedyś ludzie byli radykalni choć niewiele wiedzieli o ciążach , procesach rozwoju embrionów itd. Moje obydwie babcie chociaż wierzące a potem jeszcze radiomaryjne nie chodziły do komunii bo mówiły , że każdy kto jest/ był żonaty , zamężny nie jest niewiniątkiem nawet jeśli nigdy w życiu nikogo nie wyskrobał czy nie brał tabletek.
    Dlaczego tylko zonaci nie sa niewiniatkami? Toz przeciez wszyscy ludzie nie sa procz Maryi i Jezusa.......
  • [cite] Gregorius:[/cite]@Monia123

    Polecam Tobie uważna lekturę Kodeksu Prawa Kanonicznego. Tam w kanonie 1398 dotyczącego przerwania ciąży przeczytać można:
    [cite]KPK 1398[/cite]
    â?žKto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawaâ?.

    Teraz wyciągnij wnioski biorąc pod uwagę, iż antykoncepcyjne środki hormonalne
    "powodują przerwanie ciąży po zaistnieniu skutku" Ergo ekskomunika za antykoncepcję.
    Dzięki Gregorius, że chciało Ci się to tak wprost napisać.
    Zwracałem już na to uwagę, ale Monia123 jest ekhm nieprzemakalna.
  • Tylko co KK nazywa ciaza, bo medycyna, wygodnie, nazywa ciaza stan po zagniezdzeniu
    W medycynie to się zmieniło zupełnie niedawno - jakieś 35 lat temu (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę). Ciekawe dlaczego, prawda?
  • @Greg

    Stosowanie antykoncepcji hormonalnej nie podlega pod KPK 1398: nie kazdy kto stosuje antykoncepcje hormonalną wie o jej mikroaborcyjnym działaniu, nigdy nie wiadomo czy tabletka hormonalna zapobiegła zapłodnieniu czy też zapobiegła zagniezdżeniu się zarodka.
    Jeżeli ktoś wiedząc, że doszło do zapłodnienia, zastosuje dawkę hormonów w celu niedopuszczenia do zagniezdzenia sie zarodka wtedy oczywiscie pod KPK 1398 podlega. Liczy się zamiar zabicia istoty ludzkiej.

    Moze podam przykład skrajny: jedziesz rowerem, wpadasz na kobietę w ciąży, czym wywolujesz śmierć nienarodzonego dziecka przez poronienie. Czy w tym przypadku podlegasz pod KPK 1398? Przedzież faktycznie zaistniał skutek - smierć dziecka. Jednak nie to było Twoim zamiarem.
  • [cite] ProMama:[/cite]Przeciez infromowalam kilka razy o tym :wink:
    Całego wątku jak dotąd nie przeczytałem :shamed: , kto by za Wami nadążył :wink: .
  • Co nie zmienia faktu, że stosowanie antykoncepcji to grzech ciężki.
  • Nika, moim babciom chodziło o dziewice i prawiczki- że oni sobie mogą beztrosko chodzić do Komunii.
  • [cite] Gregorius:[/cite]@Monia123: może prosta analogia do Ciebie dotrze. Załóżmy iż jedna osoba więzi druga w piwnicy i nie daje jej pić ani jeść, w wyniku czego osoba więziona umiera. Wedle Twej logiki, osoba która więziła, nie popełniła zabójstwa, bo nie zabiła aktywnie a jedynie nie dała odpowiednich warunków do przeżycia. Analogicznie antykoncepcyjne środki hormonalne niwelują możliwość ciąży (zapobiegając zagnieżdżeniu)

    Popełniła zabójstwo jeżeli więziła z zamiarem spowodowania śmierci, w tym konkretnym przypadku to nawet ze szczegolnym okrucieństwem. Wyobraźmy sobie jednak sytuację, że wiezisz kogoś w piwnicy, jednak ten ktoś umiera na skutek np. szoku (zawał serca). Twoim zamiarem było kogoś postraszyć, np. zlodzieja, który cos Ci zabrał. Czy winny jesteś zabójstwa? Nie choć zaistniał skutek smiertelny.
  • No dokładnie. Choć i to i to jest grzechem bo tabletki przed MOGĄ spowodować niezagnieżdżenie gdy nie dadzą rady zapobiec owulacji ( pomijam ,że dla katolików sama chęć niezajścia w ciążę jest chyba już grzechem ) natomiast postinor celowo jest poronny i jest to bardzo wczesna aborcja z premedytacją.
  • Jak nie będzie poronny ?
  • Jeszcze jedno: zamiar zabicia zarodka niezagnieżdżonego (wg medycyny nie jest to aborcja) jest takim samym grzechem jak zamiar usunięcia zarodka zagnieżdżonego (aborcja). W obu przypadkach podlega to pod KPK 1398 czyli ekskomunikę.
  • Śpiochu: jeśli znasz działanie środków hormonalnych intencja jest jasna. Ekskomunika jest oczywiście za świadome spowodowanie aborcji. Tutaj wszyscy jesteśmy świadomi, iż środki hormonalne powodują mikroaborcję
    Podziękowali 1Katia
Ta dyskusja została zamknięta.