Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

NPR jest OK?

11920222425141

Komentarz

  • No właśnie
    tekst "odwal się" mówi sam za siebie.

    Myślałam że forum katolickie jest trochę inne.

    I raczej wizyt więcej nie będzie, bo jak się na wejściu dostaje kopa nie wiadomo za co, to przykro się robi człowiekowi po prostu
  • Nie dziw się więc, że życie nauczyło nas asertwności, którą niektórzy odbierają jako chamstwo czy brak zrozumienia...
    Jeśli ktoś nasze zachowanie odbiera jako chamstwo czy brak zrozumienia to nie jesteśmy asertywni
  • [cite] ganna4:[/cite] Nie dziw się więc, że życie nauczyło nas asertwności, którą niektórzy odbierają jako chamstwo czy brak zrozumienia...
    Jeśli ktoś nasze zachowanie odbiera jako chamstwo czy brak zrozumienia to nie jesteśmy asertywni
    odbiorcy nie sa asertywni.
  • Asia katolik to normalny czlowiek.
    Chociaz znam wielu ktorzy slowo "k***" uwazaja za przestepstwo, a npr antykoncepcyjny za blogoslawienstwo.

    W dupie mam taka oblude. Naprawde.
    Juz wystarcza mi SJ lepsi od samego Boga
  • [cite] ProMama:[/cite]Aska bo widze jak sie miotasz w wypowiedziach, od zachwytu po zbesztanie nas

    To chyba nic dziwnego
    jeśli człowiek mówi coś mądrego w normalny sposób to mu dziękuję
    Ale jeśli jest chamski to się wkurzam

    czy to według Ciebie nienormalna reakcja?
  • [cite] Malgorzata:[/cite]nadawcy też nie:cool:
    No wiesz, Prawda na ogół nie jest asertywna
  • [cite] Malgorzata:[/cite]jak ruszasz Taw'a to nie jest to "nie wiadomo za co'

    a katolików zostaw w spokoju,
    dadzą sobie radę

    Napisałam za co
    Jeśli kogoś kole w oczy że chamski tekst nazywam po imieniu to trudno
  • PRAWDA jest asertywna (tak jak Droga i Życie)
  • Zresztą nie ma sensu dłużej pisać

    Jeśli ktoś poczuł się urażony przez to co napisałam to przepraszam
  • Poproszę kolegę Tawa o zabranie głosu. Może być o yeti.
  • Aśka, nie poddawaj się!
    To forum, to samo życie. W życiu też nie zawsze wszyscy głaszczą nas po głowie, przytakują. Nie raz spotykamy się jescze z większym chamstwem. Nie raz zmierzamy się z tym, co niewygodne. A jednak nikt dobrowolnie nie wypisuje się z życia...
    Daj sobie szansę! Z perspektywy czasu zobaczysz, że warto...
  • hehe Ty nie masz kolegów
  • Nie chodzi mi o głaskanie i przytakiwanie, matko ile razy mam powtarzać.
    Chodzi mi o to, żeby niektórzy pomyśleli o miłości bliźniego i o tym, że mogą zrobić komuś przykrość.
    Lubię dyskusje jak są na poziomie, tu nie są.
  • [cite] Aśka:[/cite]
    [cite] Małgorzata32:[/cite]Że niby co? Że pomino innego zdania stara się zachować takt?
    Nie oceniaj ludzi własną miarą...

    Nie, po co w sumie
    zamiast odrobiny kultury poprzywalajmy sobie
    Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi na tym forum?

    Ja spróbuję.

    Tu jest wiele osób.

    Jak w każdej dużej grupie są ludzie różni.

    Grzeczni i chamscy. Delikatnie i gruboskórni.
    Wypowiadają sądy, twierdzenia, opinie. Myślą różne rzeczy. Inaczej zresztą jakiż byłby sens wymiany myśli?

    Jak zawsze w życiu są ludzie, których rozumiesz, lubisz itp, i tacy, na których masz alergię.

    Albo się z tym pogodzisz, albo musisz szukać innego kółka.
  • [cite] Aśka:[/cite]Nie chodzi mi o głaskanie i przytakiwanie, matko ile razy mam powtarzać.
    Chodzi mi o to, żeby niektórzy pomyśleli o miłości bliźniego i o tym, że mogą zrobić komuś przykrość.
    Lubię dyskusje jak są na poziomie, tu nie są.

    To chyba nie wiesz jak jest na innych forach...
  • Na przeczekanie polecam wątki kulinarne i muzyczne. W tym o konkursie chopinowskim nawet Taw wykazuje się delikatnością.
  • Miłość to również zdzielenie po twarzy, gdy trzeba. Dziwne, przecież chyba nie żądasz od Boga miłości wyrażonej np w postaci zlikwidowania piekła?
  • Aśka, zawsze, każde słowo może zrobić komuś przykrość. Jednemu, bo za ostro, drugiemu, bo nie katolik, trzeciemu, bo błąd ortograficzny a on taki wrażliwy na błędy jest...
    Życie kopie po dupie. Albo Ci owa stwardnieje, albo dorobisz się dziewczyno depresji prędzej czy później.
  • [cite] Joa:[/cite]W tym o konkursie chopinowskim nawet Taw wykazuje się delikatnością.
    Raczysz żartować- Taw wpisuje faszystowskie komentarze ociekające pogardą dla rasy azjatyckiej. :tongue::wink::cool:
  • Tera gra gorąca Włoszka.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Joa:[/cite]W tym o konkursie chopinowskim nawet Taw wykazuje się delikatnością.
    Raczysz żartować- Taw wpisuje faszystowskie komentarze ociekające pogardą dla rasy azjatyckiej. :tongue::wink::cool:

    Bałam się właśnie, że go sprowokuje...
  • to forum to nie tylko forum, to jak formacja...

    jak formowac bez bolu?
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]
    [cite] Aśka:[/cite]Nie chodzi mi o głaskanie i przytakiwanie, matko ile razy mam powtarzać.
    Chodzi mi o to, żeby niektórzy pomyśleli o miłości bliźniego i o tym, że mogą zrobić komuś przykrość.
    Lubię dyskusje jak są na poziomie, tu nie są.

    To chyba nie wiesz jak jest na innych forach...

    Wiem, dlatego myślałam, że tu będzie inaczej

    Inaczej zresztą jakiż byłby sens wymiany myśli?

    nie kwestionuję sensu wymiany myśli ale sposób w jaki dokonuje się ta wymiana
  • [cite] Taw:[/cite]Tera gra gorąca Włoszka.
    Tylko się nie poparz.
  • @ Gregorius
    Zachęcona biegnę - do jak mi się zdawało nudnego - wątku o konkursie. A Taw jeszcze wykazuje się delikatnością w wątku o białej kiełbasie, oraz o właściwej pozycji do pracy. Czyli całkiem sporo.
  • nie kwestionuję sensu wymiany myśli ale sposób w jaki dokonuje się ta wymiana
    ostro to zdrowo
  • Aska bo my sie tu znamy, wielu prywatnie. I nawet jak pojdie ostro to i tak sie wspieramy i jestesmy za soba! Chyba nie ma tak, by ktos z kims darl koty , a w razie potrzeby oodmowil pomocy czy byl obojetny...
    to jest chrzescijanstwo!
  • [cite] E.milia:[/cite]@ Gregorius
    Zachęcona biegnę - do jak mi się zdawało nudnego - wątku o konkursie. A Taw jeszcze wykazuje się delikatnością w wątku o białej kiełbasie, oraz o właściwej pozycji do pracy. Czyli całkiem sporo.
    No wiesz nawet taki Goebbels kochał sztukę... białą kiełbasę pewnie też.
  • Myślę, że Aśkę razi ją forma, a nie treść wypowiedzi.
    "Odwal się", "Po 17 postach nikt tu za toba nie będzie tęsknił"??? Czy to jest gimnazjum osiedlowe czy forum katolickie (i to ultrakatolickie, gdzie mówi się tak-tak, nie-nie)? Czy pomyśleliście jak śmialiby się teraz przeciwnicy npru i wielodzietności (95% Polaków), gdyby tu dotarli i poczytali jak mili i uprzejmi są ludzie, "którzy skoczyli w objęcia Pana Boga"
Ta dyskusja została zamknięta.