Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

NPR jest OK?

13536384041141

Komentarz

  • [cite] Marcelina:[/cite].
    A, i jeszcze co do tych powołań: oczywiście modlimy się, żeby wszyscy poszli do seminarium Dobrego Pasterza :cool:
    Chciałaś napisać: do Zaitzkofen
  • Do Zaitzkofen to pójdą, jak się wyjaśnią wszystkie problemy. Co daj Boże.
  • [cite] Marcelina:[/cite]Do Zaitzkofen to pójdą, jak się wyjaśnią wszystkie problemy. Co daj Boże.
    a tymczasem maja udawać, iż wszystko jest OK? Wiesz co, hipokryzją mi to pachnie.
  • Obawiam się, że neon do tylko do IDP może. Zaitzkofen nieosiągalne, bo seminarzyści Redemptoris Mater są w gestii biskupa miejsca.
  • Zanim moi dorosną, mam nadzieję, że już będzie po wszystkim. I wtedy niech idą. Ja się mogę modlić o rozwiązanie tej sprawy i tyle.
  • przepraszam Namorze, ale mam nieodparte wrażenie, iż seminaria RM to ostatnie dno (doktrynalne i liturgiczne). I zanim się zapytasz: jadłem jakieś 2 tygodnie temu obiad z seminarzystami Redemptoris Mater
  • Podziwiam Was.

    Ja otwieram forum wielodzietni, widzę NPR, mam odruch wymiotny i zamykam forum.
  • Młócenie słomy albo nawalanka.
  • ale chodzi o cel: 2011 postów na 2011 rok!
  • mam nieodparte wrażenie, iż seminaria RM to ostatnie dno (doktrynalne i liturgiczne). I zanim się zapytasz: jadłem jakieś 2 tygodnie temu obiad z seminarzystami Redemptoris Mater

    Mlaskali?
    Podziękowali 1Katia
  • [cite] Maciek:[/cite]Przekaż Oli jeszcze ten link, bo obie encykliki trzeba czytać razem:

    http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Pius_XI/casti_connubii/

    Dodałbym jeszcze: Arcanum divinae sapientiae Leona XIII
  • [cite] Maciek:[/cite]
    Mlaskali?
    I grali na X-boxie
  • [cite] Gregorius:[/cite]I grali na X-boxie

    Pewnie: "Ty jesteś chlebem ubogich..."
  • [cite] Namor:[/cite]ale chodzi o cel: 2011 postów na 2011 rok!

    i o to by temat nie "umarł", bo jest budujący - ile już ludzi zaczęło się zastanawiać nad swoim podejściem dzięki jego lekturze, to nie zweryfikujemy, ale kilku już nawet dąło świadectwo, że postanowili otwierać się na życie (po lekturze świadectw już otwartych), więc warto go wałkować i dawać więcej świadectwa, warto!
    A i wskazówki na lektury odpowiednich dokumentów KK są cenne.
  • Może zamiast tego wątku należałoby w takim razie zrobić przyklejony temat: "Ewangelizacja antykoncepcyjnych NPRowców"?
  • ja np. stwierdziłam że nie jestem NPR ocem jak uważałam dotąd:bigsmile:

    Nie mam w domu żadnego wykresu, nie wiem gdzie leży termometr i nic nie grzebię.
    No i dość otwarci jesteśmy, ale może jeszcze za mało :cry:
  • [cite] Namor:[/cite]@tymka: oczywiście. Ale znów powrócę do tego co już kilka razy tu mówiłem. Wątek zaczął się z powodu jawnie antykoncepcyjnego sformułowania wydrukowanego w tygodniku wydawanym przez kurię częstochowską. Potem jeszcze wiele razy w tej dyskusji wyłuszczone zostało iż problemem nie są ci którzy mają ważne powody do stosowania NPR tylko postawa hierarchii wobec tej formy zapobiegania ciąży.

    Ale tytuł wątku brzmi "NPR jest OK" a wszelkie próby zasugerowania tutaj, iż moze byc rzeczywiscie OK spotykają sie z potepieniem....

    Jak dla mnie rozmowa nie dotyczy artykułu, ale całego NPRu.
  • [cite] Lila:[/cite]A rozeznajesz indywidualnie?
    A ci, co mają jedno, max dwoje dzieci - też wierzysz w to, że biegają co miesiąc do spowiedzi i rozeznają ze swoim spowiednikiem, a później ze współmałżonkiem?
    Szczerze mówiąc, rzadko słyszę o tym, a też rozmawiam z małżeństwami katolikami (choć może to tak indywidualna sprawa, że nie mówią o tym głośno?)
    Za to małżeństwa deklarujące się katolikami trafiają czasem raz, czasem dwa razy w roku do spowiedzi, co niektórzy od chrztu do komunii dziecka potrafią tak wytrwać, (wystarczy popatrzeć, ile w parafialnym kosciele na zwykłej niedzielnej Mszy św. przystepuje do Komunii).
    Czy naprawdę myślisz, że wszyscy oni praktykują rozeznawanie tych spraw ze spowiednikiem? Podczas spowiedzi raz w roku?

    Ale to jest problem całego Koscioła, a nie NPRu.

    Po to jest neokatechumenat, żeby uswiadomić ludziom po co zostali ochrzczeni i ze nie muszą sie bac, bo mogą na Boga liczyć.
    Nie jest tu problemem cały NPR tylko sposób wykładania NPRu....

    Brak NPR nie rozwiąże problemu, tylko zwiększy sprzedaż gum itp
  • Kto ma stosować gumy, ten nie stosuje NPR. Rzecz w tym, że stosujący z zaangażowaniem NPR by mogli przyjąć postawę otwartości na życie.
  • Módlcie sie za nich.

    Osądzanie i krytyka pozorów ich tylko zatnie w uporze
  • [cite] Monia6:[/cite]Módlcie sie za nich.
    To bardzo dobry pomysł
    Osądzanie i krytyka pozorów ich tylko zatnie w uporze
    Możliwe...
  • [cite] Monia6:[/cite]Ale tytuł wątku brzmi "NPR jest OK" a wszelkie próby zasugerowania tutaj, iż moze byc rzeczywiscie OK spotykają sie z potepieniem....

    Tytuł wątku to tytuł artykułu i całej akcji mającej na celu promocję antykoncepcyjnego NPR. Wszelkie próby przekonania Ciebie, że tak jest spotykają się z niezrozumieniem.
  • Moze i Ty skupiasz sie na artykule, ale nie tylko Ty tu prowadzisz rozmowę
  • @Monia6: Ale Ty napisałaś do mnie w #1381 i dlatego Ci odpowiedziałem.

    Nie trzymam się wyłącznie artykułu, ale on stanowi podstawę moich wątpliwości wobec NPR. Mniemam iż nasze poglądy nie różnią się bardzo. Ty po prostu nie chcesz żeby ktoś poczuł się urażony, a ja uważam że pewne rzeczy powinny być jasno powiedziane.
  • "Kto nie idzie za Mną, ten nie może być Moim uczniem" (Łk 14,27)
    (Tak mi jakoś te słowa przyszły na myśl odnośnie tego wątku)

    My mamy iść za Jezusem, tak, jak On tego chce. Mamy być jego świadkami przed światem...
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]"Kto nie idzie za Mną, ten nie może być Moim uczniem" (Łk 14,27)
    (Tak mi jakoś te słowa przyszły na myśl odnośnie tego wątku)

    My mamy iść za Jezusem, tak, jak On tego chce. Mamy być jego świadkami przed światem...

    Choć ten przewrót rozpoczął się wcześniej, to jednak od ostatniego soboru wersja light: "kochamy się wszyscy i błędy są nieważne (bo Jezus nas kocha)" jest oficjalną wersja popierana przez Rzym. A ta radykalna została odstawiona w kąt.
  • Małgorzata, rozumiem, że musisz znosić dużo nieprzyjemnch komentarzy, że Ci się tyle żółci nazbierało, tylko dlaczego wylewasz ją na nprowców? Skąd wiesz, że osoby, które komentują Cię na ulicy, stosują npr a nie np. tabletkę, spiralę lub przerabiały swoją płodnosc za poprzedniej ustawy i się skrobały? Na czole mają to wypisane w Twoim mieście czy jak?
  • Z tego, co napisałas wyżej, wynikało, że musisz znosić takie komentarze pojawiając się na ulicy.
  • Czego? Komentarzy? Ja akurat nie komentuję, chyba że pozytywnie, aczkolwiek sama nigdy tak wielkiej rodziny mieć nie będę. I wydaje mi się, że nie można się przejmować wszelkimi głupotami czy chamstwem w necie. ludzie czują się anonimowi, to wyłażą z nich najgorsze cechy. Trudno. Na szczęście można znaleźć w sieci miejsca, gdzie spotykają się pokrewne dusze.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite] full wypas 365 dni seksu w roku.
    To Ola za przeproszeniem nie miesiączkuje?:cool:
Ta dyskusja została zamknięta.