Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

dieta Ducana

1235710

Komentarz

  • brawa dla Mańki!!!!:bigsmile:
  • Brawa ogromne - Mańka jesteś the best!:bigsmile:
    Maniek, taka żona to skarb, zresztą wiesz...:bigsmile:
  • Maniek podbijam - mięso z warzywami brokułami, fasolką jest de best i to nie tylko dla dukanowców, dla wszystkich :cool:1 No chyba, że ktoś kocha ziemniaczki :wink:. Ja tam lubię bez :tongue:. Super, jak ktoś gotuje dietetyczne obiadki :cool:.
  • [cite] Olesia:[/cite]Brawa ogromne - Mańka jesteś the best!:bigsmile:
    Maniek, taka żona to skarb, zresztą wiesz...:bigsmile:
    Zawsze słyszałem, że teściowa to skarb, a skarb trzeba.......................................................głęboko zakopać.
  • [cite] maniek:[/cite]
    [cite] Olesia:[/cite]Brawa ogromne - Mańka jesteś the best!:bigsmile:
    Maniek, taka żona to skarb, zresztą wiesz...:bigsmile:
    Zawsze słyszałem, że teściowa to skarb, a skarb trzeba.......................................................głęboko zakopać.



    Może z żoną lepiej tego nie próbuj...?:bigsmile:
  • [cite] maniek:[/cite]ATW to zamiast schabowego w panierce jem grillowane kotlety z kurczaka
    Maniek, nie mów, że Ci schabowego w panierce nie brakuje... :-)
  • Może i brakuje mi, ale nie mojemu organizmowi
  • Dziś stuknęło 135
  • Łaaaał!
    :cheer::cheer::cheer:
  • Maniek, mam pytanie: skąd czerpiesz pomysły na jedzenie według tej diety? z książki? z internetu?
  • moje gratulacje!
    mnie kuzynka rozkochala w grilowaneo-duszonej piersi z ziołami i czosnkiem. cudo
  • [cite] Iza a:[/cite]Maniek, mam pytanie: skąd czerpiesz pomysły na jedzenie według tej diety? z książki? z internetu?
    Wogóle nie czerpię, kulinarnie zgnuśniałem, nie mam zapału, jem banalnie.
  • Przeczytałam wątek.
    Ponieważ mój kochany mezus zawsze w ciąży przybiera ze mną- z tym, ze ja zrzucam po ciąży :shades: a jemu jakoś zostaje oraz zważywszy na argument, ze tylko 2 pary spodni jeszcze na niego pasują... Spróbuje dzis mu zaproponować dietke. Może tak od dnia urodzenia córki?
    Jadę po książkę.

    Maniek i Mankowa, dzięki za dobry wzór. Mój mąż tez duuuuzo powyżej seteczki. Będę miała teraz czas, może sie uda:wink: bo po Waszych efektach aż mi sie skrzydła otworzyly:bigsmile:
  • Ale Twój mąż ma klatę jak szafa..
  • No teraz jak dobra trzydrzwiowa:ag:
  • No, ja też lubię to, że M. jest duży. Ja jestem przy nim mała nawet w końcówce ciąży.
  • Lila:bj::bj::bj:

    Ja raz lubię to szerokie wsparcie ale chciałabym mu nadać nowy "dizajn". Taka trzydrzwiowa- ale ikeowska- smukla, szeroka, stabilna, symetryczna i wywazona ale bez tych szerokich nóżek i barokowych ozdobnikow....:er:
  • Rety, ilu jest na świecie mądrych, którzy wiedzą, że źle chudnę. Trudno jest żyć wśród tłumu tych, co nie lubią, gdy komuś coś się udaje. Podobno zrobiłem się żółty(ja widzę w lustrze czerwoną od alergii gębę), że to od wątroby, mówie wtedy ,że wątrobę mi wycieli z powodu wódki. BTW 134.
  • [cite] maniek:[/cite]BTW 134.
    :clap::clap::clap:
  • całkiem całkiem wycieli? oj to z troski z troski.
  • Maniek - trzymaj sie - mojego tate tez wszyscy zaczeli podejrzewac o to, ze zaraz sie przekreci ;)
    Fakt, ze jak mu puce z twarzy zeszly, to i wiecej zmarszczek sie pokazalo, no ale jak ma niby wygladac facet 64 letni?
    Z drugiej strony - tez jest tak, ze wyszly dolegliwosci, ktore tusza maskowala, np. przepuklina, która musial zoperowac. Skontroluj sobie mocz, moze zrób morfologie, i bedziesz mial jakis obraz, czy moze cos niepokojacego sie dzieje. Chyba, ze to robisz i wiesz, ze nie :))
  • Kochani, prosiłabym o jakiś przepis na tedo kurczaka czy indyka z ananasem! Jakoś ostatnio mnie naszło na coś takiego... Ale nigdy nie robiłam. Więc ostatecznie był w potrawce chińskiej:bigsmile:.
    Honorato! I ta twoja pierś z ziołami mnie interesuje. Podziel się przepisem, proszę!
  • Bierzemy piers kurczecia i przekrawamy na 2-3 cienkie plastry
    patelnie (teflonowa) rozgrzewamy zwilzywszy oliwa lub olejem jak do nalesników - czyli kropełke oleju rozprowadzamy za pomoca papierowego recznika (przy okazji wycierajac nadmiar). wrzucamy na goraca patelnie plastry kurczaka, chwilke obsmarzamy z obu stron posypujac obficie ziołami i czosnkiem - kuzynka uzywala gotowej mieszanki 'do grilowanego indyka', ja tymianku, odrobiny rozmarynu czasem majeranku i oregano i sproszkowane lub wycisnietego czosnku - tylko czosnek trzeba uwazac zeby sie nie przypalil - jak tylko piers zlapie bialy kolorek od przysmarzania podlewamy ja odrobina wody, zmniejszamy gaz i przykrywamy - zaleznie od grubosci plastra dusimy jeszcze około 5 minut - trzeba wyczuc
    a i jak uzywamy wlasnej mieszanki ziół to dobrze jest jeszcze posolic troszke
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]Honorato! I ta twoja pierś z ziołami mnie interesuje.
    Małgorzato...
    Ależ masz zainteresowania...:ap:
  • C&P...
    Ależ masz skojarzenia...:bigsmile:
  • :rolling::rolling::rolling:
  • :ag::ag::ag:
  • Bardzo pooowoooli 133,2
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.