Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik gosposi

1235789

Komentarz

  • Ja wsypuje do garnka sode,lub proszek do pieczenia i gotuje.
  • potrzebuje szybko sposobu na muszki owocowki!!!

    plaga normalnie u mnie w domu, nawet do zamknietej szafki mi dzis wlazly, jak schowalam tam banany :devil:
  • To maja gdzies swoje zrodlo pozywki.To juz ta pora.Pare dni teraz wszystko chowaj.Umyj dobrze tam gdzie owoce mialas.Moze gdzies jablko lub sie pokulała pod szafke.
  • Mam sposob na muszki! Uwaga, podaje przepis:

    1. Wieczorm schowac banany do piekarnika (bo przeciez do piekarnika nie wejda)
    2. Rano muszki jednak beda juz w piekarniku
    3. Szybkim ruchem wyciagamy banany
    4. Nastawiamy piekarnik na 200*
    5. Niech gina!!! :smoking:
  • najbardziej podoba mi się punkt 1 i 2:crazy:
  • aaa!!!!!!!!!! białe fugi na podłodze w łazience :cx:

    czym czyścicie?
  • Właśnie podziwiałam efekt swej pracy metodą podaną przez Jukę. Papkę z sody oczyszczonej nakładasz na fugi, szorujesz leciutko szczoteczką, za chwilkę są białe.
  • Normalnie czuje skubana co ją czeka :bigsmile:
  • Ja właśnie męczyłam fugi w kuchni papką z sody i octu.
    Niewątpliwie im to pomogło, ale potrzebują jeszcze trochę czasu.
  • Proszę podpowiedzcie czym i jak wyczyścić kanapę obitą materiałem i obicia krzeseł? Chodzi o takie "wypranie" a nie usuwanie plam czy sierści.
  • są specjalne specyfiki, takie podobne jakdo prania dywanów, w formie pianki zdaje się.ale chyba trzeba uważać, żeby się zacieki nie porobiły.
  • przy przechowywaniu butów można do każdego włożyć w skarpetce (czyste, wykorzystuję te, do których para się jakoś zgubiła) parę łyżek sody oczyszonej. Węgiel drzewny albo koci żwirek w otwartym pudełku dobrze osusza powietrze np w piwnicy czy jakiejś skrytce. Ocet świetnie czyści muszle klozetowe - działa lepiej od specjalizowanych środków i coca-coli. Solą dobrze czyści się poidełka dla zwierząt.
  • książki jeszcze - czasami kupione w antykwariacie, albo wyciągnięte gdzieś z szafy mają taki stęchły zapach. Pięknie sobie z tym radzi mróz albo na dworze, albo w zamrażarce. książka do woreczka foliowego i na parę dni do zamrażarki kłopot z głowy.

    I miski, wpływ męża, zawsze kupuję parę misek w tym samym kształcie i rozmiarze. Przechowują się jak jedna (bo wchodzą jedna w drugą), a bardzo często jest ich potrzeba więcej niż się początkowo wydawało.
  • Mam kłopot z przechowywaniem czapek, szali i rękawiczek w przedpokoju. Trójka dzieci, każde ma co najmniej dwie pary rękawiczek i po dwie czapki, my też coś dorzucamy - jest cała góra i trudno coś znaleźć. Może macie jakieś pomysły.
  • Trzymam wiekszosc w pudle w innej szafie :wink: ale super sprawdzily sie tutaj takie pojemniki z IKEI na plastikowe woreczki (jak znajde zdjecie to wkleje). Mozna do sciany przybic, widac co w srodku jest i dosyc latwo z wyciaganiem jest.
  • my mamy taki kosz- karton
  • [cite] Maciejka:[/cite]Trzymam wiekszosc w pudle w innej szafie :wink: ale super sprawdzily sie tutaj takie pojemniki z IKEI na plastikowe woreczki (jak znajde zdjecie to wkleje). Mozna do sciany przybic, widac co w srodku jest i dosyc latwo z wyciaganiem jest.

    takie coś?

    rationell-variera-pojemnik-na-torby-plastikowe__23136_PE073391_S4.jpg
  • Dzieki Kresowianka! Wlasnie takie cos super sie sprawdza na szaliki czapki i rekawiczki.
  • ale fajny, prosty sposób. Dzięki
  • muszki owocówki można wyssać odkurzaczem. Komary też.
  • [cite] Maciejka:[/cite]Mam sposob na muszki! Uwaga, podaje przepis:

    1. Wieczorm schowac banany do piekarnika (bo przeciez do piekarnika nie wejda)
    2. Rano muszki jednak beda juz w piekarniku
    3. Szybkim ruchem wyciagamy banany
    4. Nastawiamy piekarnik na 200*
    5. Niech gina!!! :smoking:

    Maciejka, padłam..................................................
  • My na czapki, rękawiczki, szaliki i podobny asortyment mamy taki wieszak z pewnego szwedzkiego sklepu:
    3468137414c290b95272b4.jpg
    Się sprawdza.
  • Ehhh
    Skąd ja to znam :bigsmile:
    Najgorzej jak sama się rozbijam i przez swoje własne buty , nawet nie ma kogo ochrzanić :bigsmile:
  • O tak tak czasem nawet zaczynam i patrząc pod nogi że to moje zamykam się w tempie błyskawicznym.
  • [cite] Maciejka:[/cite]potrzebuje szybko sposobu na muszki owocowki!!!

    plaga normalnie u mnie w domu, nawet do zamknietej szafki mi dzis wlazly, jak schowalam tam banany :devil:

    Ja tez tak mam,tylko nie wiem,do czego te głupie muszki lecą(nie ma owoców,chyba do zakwasu).
    Nawet wątek kiedyś założyłam.
  • [cite] Maciejka:[/cite]Dzieki Kresowianka! Wlasnie takie cos super sie sprawdza na szaliki czapki i rekawiczki.

    siostra,czy co?????
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.