Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uchodźcy z Ukrainy w Polsce

1356717

Komentarz

  • w gminie Parzęczew, jak mi donosi koleżanka Małżonka, jest kilkadziesiąt Ukrainek z dziećmi, i one zrobiły tak, że jedna zajmuje się dziećmi a reszta poszła do pracy
    Podziękowali 1Klarcia
  • Rzeczpospolita obojga narodów nam powstanie?
  • M_Monia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Jak zaczęła się pandemia polskie dzieci były bez szkoły dłużej niż obecnie ukraińskie i jakoś umożliwienie nauki w szkole nie było wówczas takim istotnym elementem. Ktoś się przejmował, że zdalna to w wielu przypadkach fikcja? A tu jest w tle wojna! Serio brak nauki po kilkunastu dniach to taka tragedia?
    Znajomej dziecko przez chorobę straciło rok nauki, zdarza się, sytuacja nadzwyczajna.

    Jak dla mnie to rząd chce, by jak najwięcej Uraińców zostało u nas po wojnie, dlatego tak chce ich integrować. Przecież z założenia oni są tu tymczasowo, to nie emigranci. A mam wrażenie, że są tak traktowani- ułatwienia dla rodziców do pracy, dzieci do szkół. A po wojnie co? Ilu wróci na gruzy swoich domów?
    To prawda Beta bo długofalowo nam się to oplaca, żeby u nas zostali. Mamy ogromny problem demograficzny a to mogłoby załatać dziurę i późniejsze problemy z pracownikami. Dlatego też dostają lepsze tu warunki socjalne niż Polacy. 


    A dla mnie to złe podejście. Mamy im pomóc przetrwać. Oni mają swoją ojczyznę, Ukraina walczy a polski rząd chce jej w tym czasie "ukraść" ludzi, jakby już Ukrainy nie było... bo nam się to opłaca? 
  • @Beta czy Ty na pewno czytasz co piszesz? "Ukraść ludzi" ????
  • edytowano marzec 2022
    Karolinka powiedział(a):
    @Beta czy Ty na pewno czytasz co piszesz? "Ukraść ludzi" ????
    a nie taki jest zamysł polityczny?

    oczywiście odruch ludzki jest inny - pomóc


    przecież to nawet oficjalna polityka USA i Europy Zachodniej 
    nazywa się "brain drain"
  • Znajomi przyjęli sześcioosobową rodzinę. Matka z córkami i wnuczkami.


    Znajomi maja dom, miejsca dość, panie z Ukrainy gotują.
  • Inni znajomi, mają dom, ledwo się wprowadzili, niewykończony jeszcze, oddali rodzinie z Ukrainy swoją sypialnię.
  • Jeszcze inni też odwożą, zawożą, ci ludzie tranzytem tu są.

    To naprawdę krzepiące.
    Podziękowali 2joanna_1991 Klarcia
  • Berenika powiedział(a):
    Znajomi przyjęli sześcioosobową rodzinę. Matka z córkami i wnuczkami.


    Znajomi maja dom, miejsca dość, panie z Ukrainy gotują.
    I dzieci będą miały online edukację od poniedziałku z zachodniej Ukrainy.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Zaczynamy i my. Dwie panie, dwóch synów. Dzień zapoznawczy za nami. Wszystkie polityczne dyskusje i co słyszałeś o wojnie znika, gdy widzisz czterolatka, który zapiera się rękami i nogami przed wyjściem na spacer, bo od 10 dni jest w tułaczce i już nie chce wychodzić. I wielkie oczy pełne strachu. Teraz już śpią, niech Pan Bóg czuwa nad nimi i nad nami też
  • Owszem, ponieważ teraz są to prawdziwi uchodźcy, którzy ratują życie uciekając przed rosyjskimi ludobójcami, a wtedy chroniliśmy granicę przed cwaniakami, którzy chcieli przedostać się do Europy Zachodniej łamiąc prawo.
  • Oj tam..polskie mamy zabiorą xe żłobków i przedszkoli swoje dzieci i zrobią miejsce dla bardziej potrzebujących 
  • Nie trzeba się martwić. Teraz w miejscach gdzie nic się nie działo to dużo się dzieje, a tam gdzie nie dało się to da się dużo 

  • I wojny nie będzie bo wszystko oddamy ..nam nic nie potrzeba   :|
  • Niech zatrudni Ukrainkę jako nianię.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja akurat uważam że żłobek to zuo a w klimacie traumy wojennej to już wogole jakaś porażka dla dziecka.
    Powinni zlikwidować instytucje zolbkow i nie będzie awantury 
    Podziękowali 4Hope mamaw Gosia5 Klarcia
  • A ja myślę, że ta licytacja jest nie na miejscu. Polskie mamy są tu od zawsze, mogły różne rzeczy zaplanować wcześniej. 

    Ukraińskie mamy są tu nagle nie ze swojej woli.
  • W kwestii dzielenia się z potrzebującymi:

    wszyscy moi znajomi, którzy mają domy, wzięli Ukraińców do siebie. Niektórzy z nich mają te domy niewykończone, wprowadzili się przed kilkoma miesiącami, niekoniecznie mają meble poza koniecznymi, np. jedno małżeństwo oddało swoją sypialnię.

    I rozmawialiśmy sobie wczoraj nad względnością tego, co nazywa się dobrobytem.
  • Bardzo szlachetne jest goszczenie uchodźców u siebie w domu i każdy to robi z własnej nieprzymuszonej woli, więc też kulturalnie było by się powstrzymać przy tej okazji od ataków na rząd ..że nic nie robi albo nieudolnie ..trochę kwas takie gadanie.
    Tak jak celebryci, którzy organizują na granicy grila dla potrzebujących i przy okazji kręcą filmiki pełne zalamania nerwowego i wulgaryzmów, że rząd nie robi grila na granicy bo oni nie widzą tam gdzie stoją żeby rząd coś robił 
    Żenada 


    Podziękowali 2Karolinka Klarcia
  • Może też być tak, że za chwili my sami będziemy w podobnej sytuacji i warto pozbyć się złudzeń,że za naszą wschodnią granicą też nas tak serdecznie ugoszczą ;) 
  • edytowano marzec 2022
    Ja ani trochę do Ławrowa. ni hu hu 
  • Nie każda polska mama mogła coś zaplanować. To nas zaskoczyło.
    _---------
    To co planowały/planują polskie mamy nie ma teraz znaczenia
    ?
  • Może inaczej ..bez inicjatywy obywatelskiej rząd też musiał by sobie poradzić.
  • Mamy też wspaniałe doświadczone fundację 
    Co prawda Pani O. dość intensywnie angażuje się w politykowanie więc, trochę zniechęca swoją postawą do wspierania PAH u 
  • asiao powiedział(a):
    Może też być tak, że za chwili my sami będziemy w podobnej sytuacji i warto pozbyć się złudzeń,że za naszą wschodnią granicą też nas tak serdecznie ugoszczą ;) 

    Sądzę, że wątpię, żeby Polacy na Wschód uciekali.
    Poza tym - za wschodnia granica, to będą gruzy, w których tubylcom będzie trudno przeżyć.
  • Można mieć i dobre serce i wspierać tych którzy mają i też alarmować. Ten alarm jest po to żeby może inne państwa nam pomogły <

    Moim zdaniem, bardzo mało prawdopodobne. Oni pamiętają, że gdy Europa Zachodnia potrzebowała pomocy w relokacji uchodźców, to Polska odmówiła.
  • edytowano marzec 2022
    M_Monia powiedział(a):
    Ja nie jestem zszokowana, już wcześniej, co najmniej 25 proc. Polaków było wrogo nastawionych do Ukraińców, a gdy przyjechali uchodźcy to negatywnie nastawionych jest znacznie więcej. I nie chodzi jedynie o tzw. plebs, "zaścianek", ale bardzo złą robotę robi Konfederacja.



    Grzegorz Braun: Ukraińcy mają mieć wszystko ZA DARMO kosztem Polaków⁉ HAŃBA rządzącym!


    Dopisane.

    Przy tym łżą, jak przysłowiowa bura suka.
    Straszą ludzi, że przyjęcie uchodźców pod swój dach i wzięcie za to pieniędzy, jest wynajmem, a to z kolei jest powiązane z ustawa, na mocy której, przygarniętych  ludzi nie będzie się można pozbyć.

  • Z zasady publikacji na oko.press poważnie nie traktuję.  Oni straszliwie manipulują i nie ma publikacji, w której nie było by szczucia na rząd.
    Tak też jest w tym, który przywołałaś.

    Tutaj mamy postulat, aby w takim samym stopniu traktować Ukraińców, jak i tych, którzy tam czasowo przebywali: "Jedną z kluczowych obecnie spraw jest jednak to, że z Ukrainy przyjeżdżają do Polski różni ludzie. Także zagraniczni studenci i mieszane małżeństwa. Pakiet praw powinien dotyczyć wszystkich uciekających od wojen, bez względu na narodowość czy rasę”.
    Powyższe było by nie do zrealizowania w praktyce.

    Prezeska Polskiego Forum Migracyjnego podkreśla, że obecna sytuacja obnaża także dekady zaniedbań w wielu dziedzinach:

    ......

    „Oczekuję, że rząd przejrzy na oczy i zacznie zajmować się dbałością o standard życia mieszkańców tego kraju. Im więcej obszarów mamy dobrze poukładanych – tym więcej działa w czasie kryzysu. Póki co – gdzie nie spojrzysz – chaos i łatanie dziur” – podsumowuje Agnieszka Kosowicz.

    To, co wymieniła jest prawdą, ale oczekiwanie, iż wymienione przez nią problemy, uda się rozwiązać podczas wyjątkowego kryzysu, spowodowanego wojną - jest lewackim bajaniem.
  • O zachód mi chodziło a wpisał się wschód ..
    Nieważne i tak wszyscy umrzemy ;)
  • Jaki procent społeczeństwa słucha tego, co mówi Konfederacja?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.