Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

16465676970148

Komentarz

  • To fajny pomysł 
  • W koncu znalazlam jakis p rzepis na curry podobny do tego zgubionego, część poszło do kiszenia, część pokrojone do curry, a część dałam sasiadce, bedzie robic w beczce. Dzięki za pomysły.
  • szukam pomysłu na małe przekąski na imprezę młodzieżową, takie do ręki ( i żebym się nie narobiła :D)
  • Kanapka z nutellą :D
  • Nie słodkie;p
  • Albo hotdogi :D nie pisałaś że ma być chodź troszkę zdrowo
  • Może byc calkiem nie zdrowo;p to dla siostry i jej gosci
  • zapiekanki z serem i pieczarkami ( starte- połączone z solą i oregano)z serem - na pszennych kromkach lub bagietkach

    Podziękowali 1uJa
  • Elunia powiedział(a):
    mini pizzerinki z ciasta z blogu IrenyB
    parówki w cieście francuskim - na kawałek ciasta parówka + ser żółty, zawinąć, pokroić na 3 części



    Zalinkujesz?
  • Gotowe ciasto francuskie z Biedry pociac radelkiem na nieduze kwadraty, na kazdy kwadrat po kawalku plasterka salami, kawaleczek mozarelli i przekrojony na pol pomidorek koktailowy. Posypac ziolami prowansalskimi albo czym sie lubi. Na chwile do piekarnika. W gotowe, wyciagniete z pieca kwadraty wcisnac w roztopiona mozarelle po listku swiezej bazylii.
  • uJa powiedział(a):
    szukam pomysłu na małe przekąski na imprezę młodzieżową, takie do ręki ( i żebym się nie narobiła :D)
    Bagietkę przeciąć wzdłuż
    Wydrążyć
    Przesmażyć jakąś wędlinę, przesmażyć pieczarki z cebulą,papryką itp
    Połączyć, wymieszać. Dodać sporo ziół jakie się lubi.
    Rozbełtać jajka ze śmietanką, dodać trochę sera typu parmezan, zioła i przyprawy
    Mieszaninę wędliny z warzywami ułożyć w łódkach  z bagietki ,zalać mieszaniną jajeczną
    Posypać serem żółtym
    Zapiec w piekarniku
    Po lekkim wystudzeniu kroić na kawałki
    Smaczne na gorąco i na zimno
  • Ok dzieki jadę do biedry;) ta bagietka mi sie podoba.
  • uJa powiedział(a):
    Ok dzieki jadę do biedry;) ta bagietka mi sie podoba.
    Tylko kup te mniejsze w sensie krótsze 
  • Dziewczynki potrzebuje Waszej Pomocy jak upiec krolika,Prosze Ladnie
  • W tłustej śmietanie. Generalnie można go traktować jak piersi z indyka. Równie chude, suche to mięso. 
  •  :( Jestem antyfanem krolika.
    Podziękowali 1Bridget
  • Ja lubie w śmietanie z białym pieprzem u cytrynową nutką...
  • andora powiedział(a):
     :( Jestem antyfanem krolika.
    Ja też od momentu kiedy dostaliśmy od znajomych i po prostu wpakowałam go do pieczenia.
    Piekłam w niskiej temperaturze (160),z cebulką i w ogóle jak trzeba i był nawet soczysty ale nie wiedziałam,że trzeba go najpierw wymoczyć w wodzie z octem.
    No i -jak to określiła moja koleżanka-pachniał wiatrem.
    Dla mnie smak nie do przejścia.

  • Byc moze bylo, ale nie mam czasu szukac. Ogorki kiszpnezalewa sie goraca czy zimna woda?
  • Jestes pewna? W necie pisZa ze wrzaca tak tez robilam i ogprki byly do wywalenia. Malosolne zrobilam zimna i byly ok ale to od razu do zjedzenia.
  • U mnie w domu sie zimną solanką zalewało ogórki. Do tego zawsze koper, czosnek, troszke gorczycy, zwiniete liscie winogron albo wiśni.
  • Ja zalewam różnie , najczęściej gorącą, bo mi się nie chce czekać 
    Podziękowali 1Bridget
  • Lyzka stolowa soli na litr wody?
    Podziękowali 1Bridget
  • @Dorota są dwie szkoły, jedna gorącą druga zimną. Ja najczęściej wybieram trzecia, tzn jak woda nieco przestygnie a już dłużej mi się czekać nie chce ;) Tak czy siak wychodzą. Im gorętsza tym szybciej się robią, ale mam przeczucie, że mogą tracić na wartości odżywczej.
    Podziękowali 1Dorota
  • Bambidu powiedział(a):
    @Dorota są dwie szkoły, jedna gorącą druga zimną. Ja najczęściej wybieram trzecia, tzn jak woda nieco przestygnie a już dłużej mi się czekać nie chce ;) Tak czy siak wychodzą. Im gorętsza tym szybciej się robią, ale mam przeczucie, że mogą tracić na wartości odżywczej.
    Największą wartością ogórków kiszonych jest kwas mlekowy,czyli skutek fermentacji,
    więc ogórek kiszony zyskuje ,nie traci :wink: 
    Także ten,zalewane wrzątkiem czy letnią zalewą na wartościach nie tracą,bo ogórki świeże to w prawie 97 %  woda.
    Tyle tylko, że te zalane wrzątkiem trochę się zagotowują ,więc mogą się zrobić kapciowate.
    Podziękowali 1Katia
  • kasha powiedział(a):
    andora powiedział(a):
     :( Jestem antyfanem krolika.
    Ja też od momentu kiedy dostaliśmy od znajomych i po prostu wpakowałam go do pieczenia.
    Piekłam w niskiej temperaturze (160),z cebulką i w ogóle jak trzeba i był nawet soczysty ale nie wiedziałam,że trzeba go najpierw wymoczyć w wodzie z octem.
    No i -jak to określiła moja koleżanka-pachniał wiatrem.
    Dla mnie smak nie do przejścia.

    Ja zawsze zostawiam
    na noc w maślance.
    przekladam cebulka, czosnkiem i daje tymianek.

    pierwsze słyszę o wodzie z octem 
  • Dziewczyny, na kompoty z gruszek na zime ile cukru na litr wody, poprosze o sprawdzoną proporcję, z gruszek jeszcze nie robilam.
  • Nikt sie nie odzywa to zrobie po swojemu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.