Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dokąd dąży synod?

1192022242527

Komentarz

  • edytowano październik 2014
    A o co chodzi z tym butem i przemocą - bo nie nadążam?




    Myślałem, że to wątek nawalankowy.
  • edytowano październik 2014
    @Adalbert
    Tak wypowiedź nie wskazuje na to, żeby papież akceptował wolne związki. Przynieść ludziom Słowo Boże to znaczy zewangelizowac.

    e: to taka oczywistość, bo wypowiada się do lewicowej (?) prasy
  • edytowano październik 2014
    Trochę żółci wyżej 
    ---------------------

    No ale to chyba dobrze, nie?




    W taki brzydki, jesienny dzień, gdy człowiek ma same czarne myśli - zamiast wyżywać się na żonie i dzieciach, wchodzi na forum, nakłaść komuś wirtualnie po mordzie.

    To tak jak z tą prostytucją u św. Tomasza, tylko lepiej.
  • edytowano październik 2014
    Kocham świętego Tomasza z Akwinu, jak również św. Tomasza Apostoła i św. Tomasz Becketa. Logik, sceptyk i wywrotowiec.
    ----------------------------


    Trzy w jednym.


    Dodaj jeszcze skromność. 
  • @juka:

    No to dawaj!

    W którą stronę dziś walisz?
  • @Aniela - cd

    VATICAN CITY (CNS) -- Pope
    Francis suggested the Catholic Church could tolerate some types of
    nonmarital civil unions as a practical measure to guarantee property
    rights and health care. He also said the church would not change its
    teaching against artificial birth control but should take care to apply
    it with "much mercy."

    [...]
    Matrimony is between a man and a
    woman," the pope said, but moves to "regulate diverse situations of
    cohabitation (are) driven by the need to regulate economic aspects among
    persons, as for instance to assure medical care." Asked to what extent
    the church could understand this trend, he replied: "It is necessary to
    look at the diverse cases and evaluate them in their variety."

    całość: http://www.catholicnews.com/data/stories/cns/1400916.htm
  • @Adalbert, tutaj tez nie ma o akceptacji wolnych związków przez papieża, ale po prostu stwierdzenie faktu, ze takie związki z róznych powodów są, a już autor artykułu napisał, że papiez zasugerował, że KK mógłby itp. itd.
  • @Aniela proste dwa pytania:
    1) Franciszek zanegował artykuły synodalne?
    2) Czy krasnoludki mianowały forsujących sakramenty dla homo i "związków partnerskich" na ojców synodalnych układających Relatio?
  • edytowano październik 2014
    Z butem chodzi o to, że w Św.Pawle Apostole nie było miłości, gdy pisał, że "mężczyźni współżyjący ze sobą" będą potępieni. No cham bez miłości bliźniego z buta ich wy*ebywał z dostępu do Nieba. Prostak i burak jakiś. Przecież homo mogli tak ubogacać pierwotny Kościół, a tu taka strata...
  • Tak umiera cywilizacja Zachodu. Zamiast koncentrować się na demografii my dywagujemy o pedziach i cudzołożnikach. Powodzenia i dalszych sukcesów w pracy misyjnej życzę.
  • Dywagujemy o obuwiu. Najlepsze to ze szwajcarską podeszwą.
  • edytowano październik 2014
    niestety nie miałam czasu śledzić dokładnie co się dzieje, a leży mi na sercu żebym nie miała sprzeczności z tym co słyszę jako oficjalne stanowisko Kościoła a tym co podpowiada mi sumienie (i PismoŚw), dotychczas bałam się nawet czytać o synodzie - prawdę mówiąc...
    co Wy na to:
    http://tomaszterlikowski.blogspot.com/2014/10/synod-prawdziwy-nie-medialny-czyli.html

    TT wymyślił to sobie czy jest jakaś nadzieja na pozytyw z synodu?

    ed: artykuł wyświetlił się w prawym oknie więc kliknęłam...
  • " pozostaje oczywiste: trzeba czytać same
    dokumenty zamiast zadowalać się doniesieniami mediów
    . "
  • Tak umiera cywilizacja Zachodu. Zamiast koncentrować się na demografii
    my dywagujemy o pedziach i cudzołożnikach. Powodzenia i dalszych
    sukcesów w pracy misyjnej życzę.
    ----------------------------------------
    Witaj Śpiochu!

    Jak rozumiem - Ty koncentrujesz się na demografii i dlatego nie piszesz.
    Słusznie.
    :)
  • @Gregorius
    1. Nie wiem o jakich artykułach mówisz. Czy papież musi wszystko negować albo pochwalać, co mu pod rękę wejdzie? Końcowe artykuły synodalne są zgodne z nauczaniem Kościoła, więc nie wiem w czym problem.

    2. Papież mianuje, ale nie jest w stanie przewidzieć, co jeden, albo drugi zrobi na synodzie. Pan Jezus mianował Judasza na apostoła chociaż WIEDZIAŁ, co później będzie.
  • sobocie? Ja będę sprzątać w pasiece.
  • Wczoraj o. Rydzyk powiedział p. Dworakowi w temacie, że "biskup to sługą Chrystusa ma być, a nie bogiem. My Pana Boga mamy słuchać, w historii Kościoła herezje się pojawiały" (ok.3:50)




  • o niczym?! Foch!
  • " tematyka synodu nie obejmowała punktów, które są dalekie od katolickiej doktryny i nauczania w obszarze rodziny. Chodziło jedynie o wyzwania, które stawiają dziś przed małżeństwami i rodzinami nasze czasy.

    Stwierdził też, że nie mają sensu głosy, według których na Synodzie nie została dość wyraźnie potwierdzona nauka o nierozerwalności małżeństwa. Wynika to z faktu, że nikt nie poddawał pod dyskusję takich jak ten fundamentów katolickiego nauczania.

    Biskup napisał ponadto, że było rzeczą przykrą obserwować, jak media zubożyły i zradykalizowały różnice między liberalnymi a bardziej konserwatywnymi pozycjami. Doszło do redukcji refleksji do jednego tematu: czy Komunia dla rozwodników w nowych związkach jest możliwa?

    Co więcej, jak podkreślił włoski hierarcha, niektóre środowiska kulturalne wykazały szczególne przywiązanie do nauczania Jana Pawła II i Benedykta XVI tylko po to, by zdelegitymizować przynajmniej osłabić papieża Franciszka. Próbowano nawet unieważnić jego wybór.

    Bp Mogavero podkreśla, że synod charakteryzowały takie wartości jak wzajemne poszanowanie, miłosierdzie i delikatność. Tymczasem klimat ten został napiętnowany jako pełen hipokryzji i jako próba ataku na małżeństwo i rodzinę.

    Według biskupa ci, którzy przedstawiali się jako ich obrońcy, wykazywali się często grubiaństwem i agresywnym zachowaniem wobec tych, którzy nie myślą tak, jak oni. Hierarcha podkreślił, że on osobiście „stoi w każdym przypadku razem z papieżem Franciszkiem”. Woli też pozostać w harmonii z Ojcem Świętym, niż w zgodzie z tymi, którzy – pobożni czy nie – boją się tego, co nowe. "

    http://www.fronda.pl/a/bp-mogavero-krytykuje-ataki-na-synod,43183.html
  • Co tak naprawdę o. Rydzyk powiedział:

    (obszerne fragmenty)

    (...) my nie chcemy występować wbrew prawu. Jednak proszę zrozumieć, że chodzi tutaj o program emitowany na żywo. Biorą w nim udział różni ludzie. Powstrzymujemy ich przed wypowiadaniem niewłaściwych stwierdzeń. Nasi goście o tym wiedzą, ale nie da się przewidzieć niektórych zachowań. Nie zamkniemy ust człowiekowi.

    (...) A ostatnie ukaranie nas? Przecież nie będę mówił, że homoseksualizm to normalność. Nie mówię, że ci ludzie są niedobrzy. To są nasi bracia i siostry. Karzecie nas za oczywistość. Jak na taką sytuację osoby, które prowadziły relację z Marszu Niepodległości, i tak były cierpliwe. Podziwiam o. Piotra Dettlaffa i pana dr. Kawęckiego.

    Sądzę, że w tej sprawie chodzi o jakieś rozgrywki. Spójrzcie państwo – daliście nam karę, a za słowa (nikomu się nie podlizując): „Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie”, mówione w telewizji, nie przyznajecie kary.

    To mówił poseł w telewizji!

    (...) Znam przypadek, kiedy ktoś mający władzę powiedział: „Ty masz rację, ale ja mam pieczątki”.

    (...) Prawo? Prawo ustanawiał i Hitler. Również nie wszystkie prawa w Polsce są dobre. Prof. Chazan został wyrzucony w imię prawa! To wbrew prawu Bożemu. Prawo ludzkie wbrew prawu naturalnemu i Bożemu nie jest prawem – to bezprawie. Mnie, katolika, takie prawo nie obowiązuje. Mam obowiązek nie słuchać, to dlatego są męczennicy. Prof. Chazan jest męczennikiem, a pani prezydent Warszawy postąpiła niegodnie. "

    Całość pod:

    http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/105015,karzecie-nas-za-oczywistosc.html

    Akurat pod tą wypowiedzią zakonnika, Klarcia podpisuje się wszystkimi kończynami. :)
  • @Aniela przyjmijmy, z e Franciszek przed synodem nie wiedział kogo mianuje. Ale wie teraz a tych co forsowali sakramenty dla homosiów i rozwodników teraz mianuje na stanowiska w Kurii, a z tychże stanowisk eliminuje tych co bronili chrześcijańskiej moralności. Takie są fakty.
  • @Tomasz a tu się widzę zgadzamy (co do Ojca Doktora i Dyrektora)
  • przyjmijmy, z e Franciszek przed synodem nie wiedział kogo mianuje. Ale
    wie teraz a tych co forsowali sakramenty dla homosiów i rozwodników
    teraz mianuje na stanowiska w Kurii, a z tychże stanowisk eliminuje tych
    co bronili chrześcijańskiej moralności. Takie są fakty.
    ---------------------
    Ty wszystko wiesz co robi Franciszek, ja nie wiem. Nie znam tych faktów.
  • http://wielodzietni.org/discussion/comment/1154637#Comment_1154637

    Chyba jednak papież nie jest tak relatywny, jak go niektórzy postrzegają. :)
  • @Aniela, to, że Ty o pewnych faktach nie słyszałaś, to nie znaczy, ze one nie istnieją.
  • @Chcesz mi wmówić, że autor propozycji o homoseksualstach nie zajmie miejsca kard. Burke ? choć właśnie to doczytać można na stronach watykańskich ?
  • @Aniela, to, że Ty o pewnych faktach nie słyszałaś, to nie znaczy, ze one nie istnieją.
    ------------------------
    Nie miałam na myśli tego, że fakty te nie istnieją, ale że ja ich nie znam. I cieszę się z tego ogromnie, bo do czego mi znajomość herezji? Radio katolickie, którego słucham nie rozpowszechnia herezji, ale trzyma się wiernie nauki KK.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.