Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obóz Rodzinny z Mamą Różą - w lesie, w dziczy, bez prądu i - z wygodami!

1246711

Komentarz

• To ja zejdę do ziemniaki męża na czas tych porodów. :) 
    Nigdy mnie to nie ekscytowało  ;) 
    Podziękowali 1Gloria
  • Jak warunki pozwolą to przyjadę z 5 lub 6 dzieci. @Ula ja też sama
  • A ktoś obozował będąc w zaawansowanej ciąży? Mocno się warunki dają we znaki? Chodzi mi zwłaszcza o spanie. 
    Bardzo nas kusi ten obóz tylko moj brzuch już będzie duży i to nas powstrzymuje. 
  • Ja kiedyś byłam. Ale z łóżkiem polowym. Nie spałam na ziemi
    Podziękowali 1kika0
  • kika0 powiedział(a):
    A ktoś obozował będąc w zaawansowanej ciąży? Mocno się warunki dają we znaki? Chodzi mi zwłaszcza o spanie. 
    Bardzo nas kusi ten obóz tylko moj brzuch już będzie duży i to nas powstrzymuje. 
    Ja planuję w 8 msc
    Podziękowali 3kika0 tymka Basja
  • @kika0 ja miałam w ciąży taki problem w lesie, ze nie wiem dlaczego, może temperatura ciała wyższa, ale wszystkie kleszcze z okolicy łapałam. To był koszmar, najgorzej jak jeden mi wszedł tam, gdzie lepiej nie mówić... U lekarza nawet nie można było go wyciągnąć.
    Podziękowali 1kika0
  • Ja też bym w 8 była.
    O kleszczach nie pomyślałam  :s
    Niby na grzybach nie łapię ale będąc non stop w lesie trudno będzie nie złapać.
  • Wow, ale czad!!! Dzieciństwo mojego męża... w tym roku jedziemy na rekolekcje DK, ale w przyszłym jeżeli byście to organizowali jeszcze raz i bardziej w lipcu...( w sierpniu u nas dzieciaki wracają już so szkoły), to bardzo byśmy chcieli z Wami na taki obóz się wybrać, niemniej świetna inicjatywa!!! Gratuluje!
  • @kika0 fakt, Core urodzilam w listopadzie po Wszystkich Świętych a na biwaku byliśmy końcem lipca...
  • Ja się zgłaszam. Oficjalnie maila ślę.
    Co należy przygotować i ze sobą zabrać?
    Rany, 10 lat ponad nie byłam na biwaku...
    Podziękowali 1madzikg
  • kika0 powiedział(a):
    A ktoś obozował będąc w zaawansowanej ciąży? Mocno się warunki dają we znaki? Chodzi mi zwłaszcza o spanie. 
     Byłam w 7 miesiącu ciąży pod namiotami 
    Używamy mat samopomujących do spania .
    Nie miało to dla mnie znaczenia. 
  • To wszystko zalezy od tego jak sie kto czuje w ciazy, jak sie kto czuje na koncowce, bo piszesz @kika0,  ze u Ciebie to juz 8 miesiac bedzie. Rozwaz czy bedziesz miala prywatnosc, mozliwosc odpoczynku, polozenia sie o kazdej porze, komfort kapieli, czy sie nie podziebisz w nocy - z pogoda moze byc roznie, czy bedzie lekarz na miejscu w razie czego. 

Podziękowali 1Joannna
  • Ja wymiekam bo chłopaki by musiały w łóżeczkach. Nigdy inaczej nie zasypialy. A do namiotu 3lozeczkq nie wejdą. 
  • Pałatka wojskowa byłaby potrzebna
    No weź @MAFJa nie wymyślaj. Damy radę z trojaczkami. Ty swój ciężarny brzuch wywalisz na leżak i będzie wesoło
  • Słuchajcie, te porody to jednak zbytni hardcore jak na początek - na razie spróbujmy tylko z połogami  ;)

A co do koniecznej wygody snu: Łóżek polowych raczej nie uda się nam zorganizować - nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć swoje z domu, ewentualnie - jeśli mąż jest majsterklepką - zmajstrować takie na miejscu (drewno i sznurek bedą).

Dziękuje wszystkim, którzy się zgłosili - proszę o zgłaszanie się szybko - najlepiej do Wielkanocy. Jeśli ktoś - tak jak Bea - nie jest pewny na 100% - niech to napisze. 
    Potrzebne nam jest rozeznanie się w sytuacji, żeby wiedzieć ile sprzętu potrzebujemy.
    Podziękowali 2Gloria Malgorzata
  • Eee, jestem pewna na 100%
    Zgłosiłam się u Maćka. No
  • I namiotu nie mam. I raczej nie zakupię...
    Postaram się pożyczyć.
  • Chciałabym wiedzieć ile osób na bezglucie się wybieta. To będzie wyzwanie mieć celiaka na biwaku B)
  • @Małgorzata Ty jeździsz pod namioty. Poleć proszę jakieś sensowne acz niezbyt drogie śpiwory.
  • @Bea decathlonowe dają dobrze radę 
    Te za 100 zł  ( około )  są ok .
    Tam od razu można kupić wszystkim i mniejszym dzieciom i starszym 
    Podziękowali 1Bea
  • My mamy z decathlonu, tak samo namioty, pałatke i rózne drobiazgi dodatkowe. 
     Są wystarczająco ciepłe do spania pod namiotem, my mamy te "duże" (+kilka tych cienkich mini)
    Podziękowali 1Bea
  • jak jest z opłatą za dziecko 12+ - rocznikowo 12?
  • @Ula ; no jedź. My będziemy...
  • Przypominam o zapisach - przedyskutujcie to sobie z rodzinami przy wielkanocnym stole i - zapraszamy!

Na razie zgłosiło się 15 rodzin. Spokojnie można jeszcze dołączyć!
    Podziękowali 1Bea
  • Ale będzie super. Ja tez chcę. Jeszcze nie rozmawialam z mężem. Nie mam tez namiotu. I spanie na ziemi mnie przeraża. Daleko to jezioro? Jak nie upilnuje 2 latka i 4 latka?
  • Generalnie: Jezioro jest tuż - tuż. Ale dzieci - przed południem z rodzicami a południu w grupach - będą miały osobne zajęcia i będa pod opieką.
    Co do spania na ziemi - niekoniecznie. Jeśli skombinujesz skądś łóżko polowe to możesz wziąć - na pewno do namiotu się zmieści (namioty skombinujemy).
    Odwagi!
    Podziękowali 1Bea
  • Przypominam o zapisach!
    Śmiało można dołączać. 
    Teraz raczej nie macie do tego głowy - ale przemyślcie przez święta i napiszcie w przyszłym tygodniu!
  • Do kiedy trzeba się ostatecznie zadeklarować? Mam wielką ochotę, ale mąż wstepnie odmawia, muszę od kogos starszego syna pożyczyć :smiley:
  • ]Ojtam ojtam. Bez syna też się uda. Ja biorę dwóch 13,5 i 12latka. Pożyczę Ci jednego :D
    Podziękowali 1karolinamika
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.