Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1255256258260261370

Komentarz

  • Rejczel powiedział(a):
    @Małgorzata32 te cale bąble nie maja nic wspolnego z kleszczami. Jak kleszcze wyciagnelas od razu - zapomnij o tym temacie i sie nie zamartwiaj.
    No toz piszę ze się nim nie przejęłam.


  • @Stasia : rutinoscorbin przez jakiś czas na wzmocnienie nnaczyń. Jesli ma te krwaeienia silne, to miejscowo do nosa emofix raz/dwa razy dziennie zapobiegawczo przez np. Tydzień. I jak leci to też można emofix, szybciej przestanie. Chociaż jeśli to słabe krwawienia, to sam rutinoscorbin powinien załatwić sprawe
  • Czy pulsowanie w kregoslupie, w roznych miejscach, od glowy do pupy, raz wysoko, raz nisko, taki pulsujacy ucisk, ciezko to opisac, moze byc jeszcze po rumieniu pozostaloscia? Robi mi sie tak od rana, ale i jedna corka mowila ze ma cos takiego.
  • Małgosia, a to nie pokrzywka posłoneczna? Miewam w sezonie słonecznym choć raczej ubieram się dość zabudowanie plus inne akcesoria typu kapelusz, okulary.
    Na ustach też znam temat, ale wiązałam raczej z nieokreślonymi potrawami, przyprawami drażniącymi.
    Ostrożna jestem w tym temacie.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Siedze trzecią godzinę na ostrym dyżurze...
    A i tak nie wierzę, ze ktoś znajdzie przyczynę :(
  • edytowano czerwiec 2018
    No wiec...lekarz na dyżurze nie wie co to jest. Bo przyczyn może być wiele. Niemniej łączy zmiany skórne ze zmianami w jamie ustnej. I jeszcze z niedawną (1,5 tyg. temu) opryszczką. I stawia na cos wirusowego. Ale to nie ospa. 
    Na jutro (a w zasadzie dziś) dostalam skierowanie do dermatologa, jakiś lek p.uczuleniowy i...Octanisept do dezynfekcji :D
    Po ponad czterech godzinach oczekiwania...


  • Tu jest jeden dyżur w stolicy. A trzy w całym kraju.
  • To jak trzy w calym kraju, to mozna powiedziec, ze szybko Cie zalatwili   ;)
    Mam nadzieje, ze dermatolog pomoze.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • mamuma powiedział(a):
    Czy pulsowanie w kregoslupie, w roznych miejscach, od glowy do pupy, raz wysoko, raz nisko, taki pulsujacy ucisk, ciezko to opisac, moze byc jeszcze po rumieniu pozostaloscia? Robi mi sie tak od rana, ale i jedna corka mowila ze ma cos takiego.
    Podbije sobie. Dzis boli czesciej i jest bardziej uciazliwe.
    Ktos wie co to moze byc?
  • To było do przewidzenia chyba, co innego mogą dac na wysypkę?
  • edytowano czerwiec 2018
    Czy u dziecka przy wirusowym zapaleniu gardła mieliście skaczącą gwałtownie, trudną do zbicia temperaturę 41 stopni? Martwię się  że lekarz nie rozpoznał anginy.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • My mieliśmy takie temperatury przy wirusowce,  zwykle dostawalismy antybiotyk, na wypadek gdyby się pogorszyło- nadkaxzło  bakteryjnie:/ Ale jak masz wątpliwości, to może idź jeszcze raz
    Podziękowali 1Katanna
  • Można podjechać do laboratorium i zrobić szybki test na paciorkowca.
    Podziękowali 1Katanna
  • Dziękuję, już go wpisałam na jutro do naszej przychodni, na razie temperatura bez zmian niestety, ale gardło jakby mniej boli i pojawił się lekki katar. To by faktycznie wskazywało na wirusowke.
  • Słuchajcie, czy 8,5letnie dziecko może ni z gruszki ni z pietruszki dostać jakiś zaburzeń sensorycznych? Doszczepiany nie był jako 6 latek ani później. 

    Wszystkie ubrania do niedawna były ok jak zawsze a od ilus tygodni co mu nie przyniosę to płacz- tych spodni nienawidzi bo kieszenie w srodku go łaskoczą, ta koszulka ma szwy, dziś położyłam jego ulubioną to o zgrozo- ona jest za szeroka! Spada mu z ramion ( nic się z nią nie stało i nie jest za duża) 

    przestało mnie to już bawić. Za długo trwa, codziennie coś. Ostatnio rozwalił mi 10 par skarpetek sparowanych w szufladzie bo każde przymierzał i wszystkie były niewygodne choć tydzień wcześniej je nosił.. 

    chodzilby tylko w treningowych spodenkach i koszulkach. Nie wiem czy to fanaberia czy co. Stary koń a takie akcje.
  • Mi to wygląda na anemię
  • @annabe nie taki stary kon ;). Chociaz mi mój prawie 8 latek tez się wydaje być starym koniem, to jednak ciągle chłopiec jest. 

    Mam dwa tropy: albo SI
    Albo zwraca na siebie Twoją uwagę, bo jak Go uwiera, to zaproponujesz kolejną rzecz, pogadasz, przytulisz. Może Mu brakuje czasu z Tobą, wiesz takiego dopieszczenia?

    Mój jak zaczyna gadać non stop, to znaczy, ze nie jest dopieszczony i potrzebuje trochę czasu ze mną czy z tatą, bez braci przy boku. Nawet na zwykłe zakupy z Nim samym i juz jest ok.
    Podziękowali 2annabe wiesia
  • A u nas niestety jednak angina. Dziś pojawiły się w gardle białe czopy :( Dostał oczywiście antybiotyk. 
  • U nas w anginie u corki( tydzien temu)po pierwszej tabletce trzydniowego Summamedu wlasciwie nie bylo poprawy, wrecz pogorszenie, bo sie pojawil jeden duzy bialy czop na gardle. Po drugiej dawce byla duza poprawa i dziecko samo przyszlo poszukac czegos w lodowce ;) a po trzeciej tabletce - rano skosila trawe na calym podworku, z wlasnej inicjatywy! :)
    Podziękowali 2Katanna madzikg
  • mamuma powiedział(a):
    mamuma powiedział(a):
    Czy pulsowanie w kregoslupie, w roznych miejscach, od glowy do pupy, raz wysoko, raz nisko, taki pulsujacy ucisk, ciezko to opisac, moze byc jeszcze po rumieniu pozostaloscia? Robi mi sie tak od rana, ale i jedna corka mowila ze ma cos takiego.
    Podbije sobie. Dzis boli czesciej i jest bardziej uciazliwe.
    Ktos wie co to moze byc?
    @mamuma mój mąż miał dzisiaj identycznie jak Ty i Twoja córka. Ale tylko raz. Jak on to określił - cos mu chodzi po plecach.
    Podziękowali 1mamuma
  • @Agnieszka82 mi po 3 dniach przeszlo, a wczoraj wezly na szyi mi wywalilo. I znow mocniej sie poce.
    Dzieci jak mialy tylko wysypke, to trwa ona ok 2 tyg, u mnie widac tez calosc bedzie trwala cos kolo tego.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • U nas trójka z policzkami czerwonymi, zeszly im te czerwonce na ręce. Gorączki nie maja, brykaja jak zwykle. Mąż juz dobrze się czuje. Teraz czekamy na resztę aż się zarazi - tylko pytanie czy się w ogóle zarażą bo mogą sie nie zarazić.
  • U mnie chyba przeszli wszyscy oprocz meza. Synowie tylko wysypka i mlodszy ma piekne "girlandy" obecnie. 
    Dwie corki mialy jednoczesnie temp i gorzej sie czuly, u jednej potem byla wysypka na calym ciele, u drugiej cos mizernego na polikach. A najstarsza miala dwa dni poliki czerwone i potem to pulsowanie kregoslupa. Kazdy inaczej.
  • Przewlekłe. Zapalenie. Zatok. 

    Wirusowe raczej. 

    Czy COKOLWIEK ,komukolwiek pomogło? 
  • Co polecacie na ugryzienia komarow? Córki wróciły z biwaku i nogi mają od góry do dołu pogryzione. Swędzi i ciężko nie drapać. . .
  • @Bea a co ten antybol daje na zatokowe wirusy? 
  • blaekie powiedział(a):
    Co polecacie na ugryzienia komarow? Córki wróciły z biwaku i nogi mają od góry do dołu pogryzione. Swędzi i ciężko nie drapać. . .
    Podbije sobie. Macie coś do polecenia? 
  • fenistil w żelu?
    Podziękowali 1blaekie
  • Też o tym myślałam. Nic to, zobaczymy co w aptece mi zaproponują. 
  • Fenistil, tylko trzeba go dobrze wsmarować - wtedy lepiej działa. Można jeszcze Fenistil w kroplach podać i wapno.
    Podziękowali 1blaekie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.